Dünya

ABD’li teknik direktör, homofobik söylemleri sebebiyle kovuldu

Alan Savunması

Real Salt Lake teknik direktörü Mike Petke’nin sözleşmesi, maç sonunda hakeme homofobik söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle feshedildi.

ABD futbol Ligi MLS’te mücadele eden Real Salt Lake, resmi internet sitesinden yaptığı bir açıklamayla teknik direktör Mike Petke’nin sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı. Sebebiyse ABD’li teknik direktörün Tigres ile oynanan karşılaşma sonrası maçın hakemine homofobik bir söylemde bulunması.

24 Temmuz’da Kuzey & Orta Amerika Lig Kupası ”Leagues Cup” kapsamında Tigres ile karşılaşan Real Salt Lake, karşılaşmadan 1-0 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın hakemi John Francis Pitti’nin performansından memnun kalmayan Petke, maç sonunda hakemin yanına giderek eşcinsellik karşıtı hakaretlerde bulundu. Hakaret sonrası disiplin kuruluna sevk edilen Petke, 2 maç men ve 25 bin dolar para cezası alırken kararın açıklanmasının ardından kulübü Real Salt Lake tarafından görevine son verildi.

Resmi siteden yaptığı açıklamayla çeşitlilik ve kapsayıcılığa büyük önem verdiğini duyuran Real Salt Lake kulübü, şu ifadelere yer verdi:

“Real Salt Lake kulübü, büyük topluluğunu ve hayranlarını yerel, ulusal ve küresel bazda temsil etme imtiyazına sahiptir. Tüm antrenörlerimizi, oyuncularımızı, yöneticilerimizi ve çalışanlarımızı en yüksek profesyonellik standartlarında tutuyoruz. Bir organizasyon olarak herkesin, özellikle yöneticilerimizin, temel değerlerimizi ve topluluğumuzun değerlerini yansıtması ve somutlaştırması, tüm insanlara saygı, kibarlık ve profesyonellik göstermesi çok önemlidir. Dahası, 15 yıllık tarihimiz boyunca, organizasyonumuzda, stadyumlarımızda ve toplumumuzda çeşitlilik, kabul ve kapsayıcılığı destekledik. Bu çok ciddiye aldığımız bir sorumluluktur.

(ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Elina Svitolina: Şu anda bize sunulan koşullar ideal değil, tenis oynamanın mantıklı olduğundan emin değilim
...
ABD’de kadın futbolcular ırkçılık için diz çöktü
...
WWE muhabiri koronavirüse yakalandı: Benim gibi aptal olmayın
...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

Popüler Haberler

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

270 kere okundu.