Dünya, Futbol

1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı’na Hırvat teknik direktör

Ali Safa Korkut

1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü, ülkesinde erkek futbol takımlarını çalıştırmasının yanı sıra modellik de yapan Hırvat teknik direktör Tihana Nemcic ile 1 yıllık anlaşma sağladı.

TFF Kadınlar Futbol 2. Lig‘de mücadele eden 1207 Antalyaspor, ses getiren bir transfere imza attı. 2. Lig’de şampiyonluk mücadelesini sürdüren Akdeniz ekibi, 31 yaşındaki Hırvat teknik direktör Tihana Nemcic ile prensip anlaşmasına vardığını açıkladı.

Ülkesinde ‘En güzel antrenör’ olarak tanınan Nemcic, Antalya ekibinde takım sorumlusu olarak görev yapacak. Nemcic, 9 Mart’ta yeni takımında göreve başlayacak.

“Yönetici sıfatıyla yer alacak”

Alan Savunması’na konuşan 1207 Antalyaspor Başkanı Süleyman Türk, “Nemcic ile prensip anlaşmasına vardık. Bildiğiniz gibi Kadınlar 1. Lig haricindeki liglerde yabancı teknik direktörlerin çalışması yasak olduğu için Nemcic teknik ekibimizde yer alacak. Yönetici sıfatıyla saha kenarında yer alarak takımın idaresinden sorumlu olacak ve saha içerisindeki çalışmalarla ilgilenecek” dedi.

“Kadın futbolunun gelişmesini istiyoruz”

Süleyman Türk

1207 Antalyaspor Başkanı Süleyman Türk, “Şampiyonluk parolasıyla yola çıktık. Yanı sıra kadın futbolunun gelişimine katkı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Kulüp olarak bir farkındalık yaratmak için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“Takımımızın ismi değişti”

Takımın mevcut olarak kullandığı 1207 Antalyaspor isminin de değişeceğini belirten Türk, konuyla ilgili olarak söyledi:

“Yeni sponsorumuz Kırbıyık A.Ş. ile artık dernekler kısmında kulübümüzün ismi ‘Kırbıyık AŞ 1207 Antalyaspor’ olacak. Sponsorumuzla daha çok tanıtıma, markaya önem vereceğiz. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kısmında ise amatörlerde faal sezon içinde isim değişikliği olmuyor. Sezon bitişiyle TFF tarafında da yeni ismimizi tescil ettireceğiz. Ancak resmi tescil işlemlerine kadar da yeni ismimiz olan Kırbıyık AŞ 1207 Antalyaspor‘u kullanacağız.

“En güzel antrenör”

Tihana Nemcic

Hırvatistan’ın ZNK Maksimir kulübünde 10 yıl futbol oynadıktan sonra aktif futbol yaşamını sonlandıran Thiana Nemcic, futbolun içinde kalmaya devam etti ve yeşil sahalarda farklı görevler üstlendi.

Futbol kariyerinin yanı sıra modellik de yapan ve ülke medyası tarafından kendisine ‘En güzel antrenör’ lakabı takılan Nemcic, futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük kursuna giderek burada da kendini geliştirmeyi ihmal etmedi. Nemcic, kurs sonrası bir süre genç erkek takımlarında antrenörlük yaptı. 2016 yılı itibarıyla A takım seviyesinde antrenörlük yapmaya başlayan Hırvat teknik direktör, Hırvatistan Ligi’nde çeşitli erkek futbol takımlarını çalıştırdı.

İlginizi Çekebilir

...
Naomi Osaka, bikinili fotoğraflarına yönelik eleştirilere cevap verdi
...
Af Örgütü ve LGBTİ+’ların tepkisi sonuç verdi: Suudi Arabistan sermayesi Newcastle United’ı satın almaktan vazgeçti
...
Hastalığına iyi gelsin diye başladı, rekorlar kırdı: Hilal Zeyneb Saraç: “Basın, başarımı görmedi”
...
“9 aylık başkanım ama 10 yıllık başkan kadar şeyler yaşadım”

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

365 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

320 kere okundu.

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

315 kere okundu.