Diğer Sporlar, Dünya

Williams kardeşlerden Osaka’ya destek: “Hiçbir gazeteci benim gibi oynayamaz”

Alan Savunması

Depresyon nedeniyle Fransa Açık’tan çekilen teniste tek kadınlar dünya 2 numarası Japon Naomi Osaka’ya Serena ve Venus Williams kardeşlerden destek geldi.

23 yaşındaki sporcu dünya medyasıyla konuşmadan önce büyük endişe duyduğunu açıklarken, eski şampiyon Venus William bununla nasıl başa çıktığını açıkladı.

Naomi Osaka, Fransa Açık Tenis Turnuvası’ndan (Ronald Garros’tan) basın karşısındaki zor anlarını gerekçe göstererek çekildi. İlk turda basın toplantısına katılmadığı için para cezasına çarptırılan ve olayın tekrarı durumunda ihraç tehlikesiyle karşı karşıya kalan Japon sporcu, bunun ardından turnuvaya devam etmedi.

Son yıllarda mental sorunlarla mücadele ettiğini kaydeden Osaka, “2018’deki ABD Açık’tan bu yana uzun süreli depresyon yaşadım ve bununla baş etmekte gerçekten zorlandım. Ben doğal bir konuşmacı değilim ve dünya medyasıyla konuşmadan önce büyük endişe yaşıyorum” diyerek kararını kamuoyuna duyurdu. Osaka’nın kararı spor dünyasında geniş yankı buldu. Konuyla ilgili yorum yapan isimlerden biri de Venus Williams oldu. “Hiçbir gazeteci benden iyi oynayamaz” düşüncesiyle kendisini baskıdan kurtardığını açıkladı.

“Kimsenin benim gibi oynamayacağını biliyordum” diyen tecrübeli tenisçi, “Bununla başa çıktım ama her insan için farklı bir durum” diye konuştu.Venus Williams’ın kardeşi Serena Williams da Osaka’ya destek çıkan sporcular arasındaydı. Şampiyon tenisçi ablasının söylediklerini destekleyerek, “Naomi’nin yaşadıklarını hissediyorum, ona sarılmak istiyorum. Ben de o pozisyondaydım” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Olimpiyatların yıldızıydı: Olivia Podmore, bıraktığı mesajın ardından evinde ölü bulundu
...
Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Arın: Kadın boksunda aldığımız madalyalar tesadüf değil
...
Feryal Abdelaziz, altın madalya kazanan Mısırlı ilk kadın sporcu oldu

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

2075 kere okundu.

...
Rabia Karaca: “Başörtülü olduğum için tepki alıyorum”

1990 kere okundu.

...
Liz Cambage: “2.03 cm boyunda, heteroseksüel bir sporcuyum ve seks yapmayı seviyorum”

1975 kere okundu.