Diğer Sporlar

Türkiye Wushu Federasyonu skandalı meclis gündeminde: İnceleme ve soruşturma bekliyoruz

Alan Savunması

CHP’li Murat Bakan, Türkiye Wushu Federasyonu hakkında çıkan haberlere ve federasyonun savunma olarak yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Bakan, “Bakanlığın, bir haftadır gündemden düşmeyen ‘ciddi iddialara’ dair inceleme ve soruşturma başlatmasını, gereken adli ve idari işlemleri uygulamasını bekliyoruz” çağrısında bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan, Türkiye Wushu Federasyonu‘nun hakkında çıkan haberlerle ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Daha önce konuyu Meclis gündemine de taşıyan Murat Bakan, “İnsan, Wushu Federasyonu Başkan’nın fantastik açıklamasını okuduktan sonra, hayata bambaşka bakıyor… Böylesine fantastik bir savunmayı hiçbir siyasetçi kurgulayamazdı! Federasyonla ilgili iddialara yanıt olmayan, ciddiyetten uzak bu ‘savunma’; yüzlerde gülümseme bıraksa da, bir yandan iddiaların gerçekliğine dair ipucu oluyor, diğer yandan federasyon başkanının arkasındaki ‘siyasi gücü’ de net bir şekilde ortaya koyuyor” dedi.

“İnceleme ve soruşturma başlatılmasını bekliyoruz”

CHP’li Bakan, şöyle devam etti: “Fakat maalesef muhatabımız fantastik başkan ve fantastik kurgu denemeleri değil. Muhatabımız, ilgili bakanlık! Bakanlığın, bir haftadır gündemden düşmeyen ‘ciddi iddialara’ dair inceleme ve soruşturma başlatmasını, gerçekleri ortaya çıkararak, gereken adli ve idari işlemleri uygulamasını bekliyoruz.”

Konu meclis gündemine taşındı

CHP’li Murat Bakan, wushu sporcusu Elif Akyüz’ün aynı turnuvaya hem hakem hem de sporcu olarak katılmasını Meclis gündemine taşımıştı. Murat Bakan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun cevaplaması için sunduğu önergesinde şu soruları sormuştu:

>> Kamuoyuna yansıyan Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz’ün aynı turnuvaya hem hakem hem sporcu olarak katıldığı; Akyüz’ün, annesinin ve kendisinin de dahil olduğu hakemlerin değerlendirmesiyle şampiyon olduğu iddialarına yönelik açıklamanız nedir?

>> Söz konusu iddialar çerçevesinde; TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz, aynı turnuvada hem hakem hem sporcu hem şampiyon olan kızı, kızının katıldığı ve şampiyon olduğu turnuvada hakem olan eşi ve bu durumla ilgili sorumluluğu olan diğer kişilerle ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?

>> TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz hakkında, haksızlık yaptığı iddiasıyla açılan davalar olduğu bilgisinden hareketle; Başkanvekili Akyüz hakkında yürütülen başka soruşturmalar var mıdır? Bunların akıbeti nedir? (ASK)

(BirGün)

İlginizi Çekebilir

...
“Sporu kadın ya da erkek olarak ayırmak doğu değil”
...
Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti
...
Panseksüel sporcu, şişme kadınla evlendi: “Ateşli ve şefkatli”
...
Öğrencilerini istismar eden antrenöre ikinci kez tahliye

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

825 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

750 kere okundu.

...
Galatasaray’dan Barcelona’ya: Aysel Uçkan: “Barcelona’ya gelmek kolay olmadı, savaştım ve kazandım”

750 kere okundu.