Futbol

Talat Tuncel’den kadın milli takım teknik direktörü Necla Güngör hakkında flaş sözler!

Alan Savunması

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı‘nın eski Teknik Direktörü Talat Tuncel, milli takımın mevcut teknik direktörü Necla Güngör, milli takım yöneticileri ve eylül ayında Slovenya ile oynanacak Avrupa Şampiyonası Grup maçı hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı‘nın eski Teknik Direktörü Talat Tuncel, son UEFA Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası Grup eleme maçında alınan 8-0’lık Hollanda mağlubiyetinin ardından kasım ayında görevinden istifa etmişti.

Şampiyonada alınan başarısız sonuçlar sonrası tepki toplayan Tuncel, istifasında Bu işin içinde olmayanlar bilemez ne zorluklarla bu işi yaptığınızı. Dışarıdan konuşmak her zaman kolay, cahillerin yaptığı bir şeydir. Susmak ise olgun ve bu işi bilen insanın yaptığı bir şeydir. Bazı şeyler olmadıysa suçlular, sebep olanlar zaten ortada.” ifadelerini kullanmış ve kafalarda soru işaretleri bırakmıştı.

TIKLAYIN- A Milli Kadın Futbol Takımı’nda ayrılık: “Dışarıdan konuşmak cahillerin işi”

Tuncel, bu göndermeli ifadeleri sonrası ilk kez konuştu. Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Tuncel, kadın milli futbol takımının mevcut teknik direktörü Necla Güngör, milli takım yöneticileri ve eylül ayında Slovenya ile oynanacak Avrupa Şampiyonası Grup maçı hakkında flaş açıklamalarda bulundu.

Talat Tuncel: Kamptan kovulan bir oyuncunun milli takımda olmaması gerekir!

Kadın milli takımlar hakkında uzun süre sessiz kaldığını, ancak açıklanan son kadro sonrası konuşma ihtiyacı duyduğunu söyleyen Tuncel, kendi teknik direktörlüğü döneminde kamptan kovulan bir futbolcunun yeniden kampa davet edilmesine de sessiz kalmadı. Tuncel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kadın ligleri ve Kadın Milli takımlarıyla ilgili bayağı bir sessiz kaldım, daha da sessiz kalmayı düşünüyordum. Kadın ligleriyle ilgili bir müddet daha sessiz kalacağım fakat milli takımla ilgili bu kamp için çok az şey yazacağım.

“Slovenya ile eylül ayında oynanacak Avrupa Şampiyonası Grup maçı için açıklanacak kadro için çok fazla şey yazabilirim o yüzden seçiciler kadroyu açıklamadan önce bir daha düşünsünler. Yeni açıklanan kadroyu eleştirmek gibi bir saygısızlık yapmam ama!

“Bir yaş grubunun Avrupa Şampiyonası grup maçlarında, uygunsuz davranışlarıyla bir arkadaşıyla beraber bu kadroyu açıklayan hocanın kankası tarafından kamptan kovulan bir kişinin, bence TÜRKİYE KADIN A MİLLİ takımında olmaması gerekir.

“Allah’a şükür hiç bir kampımda hiç bir oyuncuyu kamptan kovmadım çünkü disiplin konusunda hiç taviz vermedim. Böyle oyuncular Türkiye Kadın Milli Takımı’na çağrılırsa her türlü tepkiyi gösteririm başarı tabii ki önemli ama değerler daha önemli.

“Milli takımın başındaki kişi keşke bana sorsaydı!”

“Bundan önceki Malta maçı için de bazı oyuncular kampa çağrıldı, sessiz kaldım belki hatalarından dönerler diye ama sessizlik buraya kadar. Keşke şu anki milli takımın başındaki kişi bana sorsaydı niye bu kişiler milli takıma gelmiyor diye. Niye gelmediklerini biliyor ama!

“Kadın Milli takımlarında U17, -U 19 ve A Milli Takım olmak üzere 8 sene çalıştım, 85 kere gururla milli takımın başında teknik direktör olarak maça çıktım ve bunun 35 tanesi A Milli Takım.

“Karaktersiz bir insandır, herkes bilir”

Tuncel, milli takım müdürü hakkında da sert sözler sarf etti. Bu kişinin adını vermeyen Tuncel, ilgili şahsın camiadaki herkes tarafından bilindiğini söyledi. Milli takımın Talat Tuncel’i çok arayacağını söyleyen Tuncel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başarılı veya başarısızımdır ama ‘Başarı önemli değil aman kamplar sorunsuz geçsin’ diyen milli takım müdürüyle çalıştım. Aynı müdür Almanya ile oynadığımız maçta ‘O maçı oynamasak da olur’ diyebilecek kadar karaktersiz biridir.

“Türkiye’de oynadığımız Almanya maçından önce aynı müdür bizim maçın oynanacağı statta antrenman yapmamızı bile engelledi. Bu kişiyi kadın futbolundaki herkes çok iyi tanıyor.

“Türkiye’de kadın futbolu bazı kişiler olduğu sürece yerinde sayar.

“Şu an milli takımda olan bazı kişiler benim orada olmamdan rahatsızdı ama ‘keşke ayrılmasaydı’ diyecekler Çünkü ben ve yardımcım yanlış hiçbir şey yapmadık Ama şimdi yanlışlar yapılmaya başlandı, takipçisiyim. Milli takıma yakışan hoca ve oyuncuların orada olması için mücadele edeceğim.

“Kadın A Milli takımı için seçme yapan ilk ülke biziz herhalde”

Milli takım kadrosu için seçme yapıldığını ilk kez söyleyen Tuncel, teknik direktör Necla Güngör’ü de şu sözlerle eleştirdi:

“Milli takım kadrosunu eleştirmeyeceğim dedim ama benim Almanya’da izleyip milli takıma çağırdığım Ecem CUMERT var. Onun seçme kampında işi ne? Almanya U17 ve U19 milli yakımlarında oynamış, benim çalıştırdığım dönemlerde A Milli takımda görev yapmış bir oyuncu.

“Bu sene de çok büyük başarı göstererek Almanya’da Bundesliga takımlarından birine transfer olan bir oyuncunun -bence çok da kaliteli bir oyuncu- seçme kampında işi ne, anlayamadım.

“Zaten kamptan bir ay sonra resmi maçı olan bir takım, oynayacak olan oyuncularla neden kamp yapmaz, onları hazırlamaz onu da anlamak zor. Kadın A Milli takımında seçme yapan ilk ülke de biziz herhalde.” (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
“Türkiye’deki kız kardeşlerimizle dayanışma içindeyiz”
...
Hicran: Bunu hayatım boyunca unutamam
...
Beşiktaşlı taraftarlardan Fenerbahçe’ye bir homofobik nefret saldırısı daha!
...
PFDK’dan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’na ceza

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

365 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

320 kere okundu.

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

315 kere okundu.