Dünya, Voleybol

Robin De Kruijf: “Kızlar birbirlerini motive etmek konusunda önemli rol oynarlar”

Alan Savunması

Hollanda Milli Takımı’nın ve Imoco Volley Conegliano’nun yıldız orta oyuncusu Robin De Kruijf, Il Gazzettino Treviso gazetesine verdiği röportajda duyguları ve kariyeri hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

İdolü, bir voleybolcu olarak kendide gördüğü eksi ve artılar ile Kovid-19 salgını ve bunun kendisi üzerindeki etkisi hakkında konuşan De Kruijf, kadın voleybolcuların ve antrenörlerin birbirlerini çok iyi motive ettiğini söyledi.

Türkiye’de bir dönem Vakıfbank foması da giyen De Kruijf, şöyle devam etti:

“Kariyerim boyunca beni motive eden birçok faktör, maç ve hatta antrenman oldu, kesin olarak oyunculuk hayatımı değiştiren bir olaydan bahsedemem. Şimdi bile hala her antrenmanımdan ayrı bir zevk alıyorum ve voleybolun içerdiği tüm fedakarlıkları karşılamak için her zaman bir ittirici kuvvetin gerekli olduğuna inanıyorum.

“Bizim için her maç ayrıca gelişme sebebidir, kızlar ve antrenör birbirlerini motive etme konusunda önemli rol oynarlar. Her zaman daha iyisini yapmak için gerginlik içerisinde olabiliyoruz, bu da her şeyi daha ilginç yapıyor.”

“Duygularım, benim için hem güç hem de zayıflık”

De Kruijf, idolü ve kendinde gördüğü artı ve eksilerden de söz etti. Duygularının hem hüç hem de zayıflık olduğunu söyleyen 29 yaşındaki voleybolcu, şöyle devam etti:

“Ben daha gençken hepimizin bir insan olduğunu ve sonuç olarak da hiçbir idolümün olmaması gerektiğini düşünüyordum. Ne var ki, şu an Maja Poljak ve Ingrid Visser’e hayran olduğumu ve onlar kadar iyi olmak istediğimi itiraf etmekten çekinmiyorum.”

“Bir oyuncu olarak çok hızlıyım ancak bir bloklarımdan çok hücum yönüm ağır basıyor. Duygularımın hem bana güç kazandırdığı ancak ayrıca bir zayıflık olabileceğini düşünüyorum.”

“Tekrar evlerde kapalı kalma ihtimali beni çok korkutuyor”

Kovid-19’un yıkıcı etkisinden de söz eden De Kruijf, şu ifadeleri kullandı:

“KOVID-19’dan kişisel olarak kendimden çok ailem konusunda endişeliyim. Takım olarak baktığımızda ise kesinlikle sezonu tamamlayamama ve tekrar evlerde kapalı kalma ihtimali beni en çok korkutan şey. Ne kadar dikkatli ve tüm önlemleri almış olursak olalım, virüs konusunda neler olup bittiğini tam anlamıyla kontrol edemediğimizi düşünüyorum.”

Haber fotoğrafı: Hollanda Milli Voleybol Takımı

İlginizi Çekebilir

...
Cinsiyetçi saldırılara maruz kalan yorumcu Karen Carney Twitter hesabını kapattı
...
“Sporu kadın ya da erkek olarak ayırmak doğu değil”
...
VakıfBank’tan 2020’de 47 maçta 45 galibiyet
...
Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

1030 kere okundu.

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1025 kere okundu.

...
Kadın kick boksçular, Dünya Şampiyonası’na damga vurdu

940 kere okundu.