Dünya, Futbol

Rapinoe kardeşler ve Alex Morgan’dan “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” kampanyasına destek

Alan Savunması

Dünyaca ünlü futbolcular Megan Rapinoe, Rachael Rapinoe ve Alex Morgan, ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına destek verdi. “Kadınlar kadınları destekliyor” diyen futbolcular, “Kadınlar isterse dağları yerinden oynatır” dedi.

Aktivist kimlikleri ve sporda eşitlik için verdikleri çabalarla da tanınan ABD Kadın Milli Futbol Takımı’nın kaptanlarından Megan Rapinoe ile Alex Morgan, sosyal medyada kadınların erkek şiddetine karşı başlattığı ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına katıldı. Megan Rapinoe’nun kendisi gibi futbolcu olan ikizi Rachael Rapinoe’nun da destek verdiği akımda ünlü isimler, ‘Kadınlar kadınları destekliyor’ mesajı verdi.

Instagram hesabından siyah beyaz fotoğrafını paylaşan Alex Morgan, “Meydan okuma kabul edildi. Her gün bu kadar güçlü, pişmanlık duymayan ve cesur kadınlarla çevrili olduğum için şanslıyım.” ifadelerini kullandı.

Megan Rapinoe’nun, ikizi Rachael Rapinoe ise paylaştığı fotoğrafta şu ifadelere yer verdi:

“Kadınların, birlik oldukları takdirde dağları bile yerinden oynatacak güçleri olduğuna inanıyorum. Birbirimizi sevelim, birbirimizi destekleyelim ve birbirimizi taşıyalım. Hep birlikte oturabileceğimiz kadar büyük bir masa inşa etmeye devam edelim.”

Megan Rapinoe ise akıma dolaylı olarak katıldı. 35 yaşındaki yıldız futbolcunun fotoğraf sanatçısı bir arkadaşı, kampanya kapsamında, ABD’de mart ayında polisler tarafından öldürülen Breonna Taylor isimli siyahi bir yurttaşın fotoğrafını paylaştı. Rapinoe de bu paylaşımı hikaye bölümünde paylaşarak İstanbul Sözleşmesi Yaşatır kampanyasına destek verdi.

İlginizi Çekebilir

...
Hastalığına iyi gelsin diye başladı, rekorlar kırdı: Hilal Zeyneb Saraç: “Basın, başarımı görmedi”
...
“9 aylık başkanım ama 10 yıllık başkan kadar şeyler yaşadım”
...
İstismar mağduru sporcu: Federasyon, yaptığım şikayetle ilgilenmiyor
...
Berna Gözbaşı: Cumhurbaşkanımıza ve Spor bakanımıza teşekkür ederiz

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

365 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

315 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

310 kere okundu.