Diğer Sporlar, Dünya

Öğrencilerini istismar eden antrenöre ikinci kez tahliye

Alan Savunması

Konya’da ders verdiği 3’ü çocuk 4 öğrenciye cinsel istismarda bulunan Mehmet Ali Acar tahliye edildi.

Konya’da özel bir spor salonunda antrenörlük yapan ve aynı zamanda milli sporcu olan Mehmet Ali Acar, ders verdiği 3’ü çocuk 4 öğrenciye cinsel istismarda bulunmasının açığa çıkmasıyla tutuklandı.

TIKLAYIN-Spor yapan kız çocuklarına cinsel saldırıda bulunan antrenör tahliye edildi

Davanın, 22 Aralık’ta Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 2. Celsesinde, mahkeme heyeti tanıkları dinledi. Duruşmada sunulan delilleri dikkate almayan mahkeme, ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından 69 yıla kadar hapis cezası istenen Mehmet Ali Acar’ı tekrar tahliye etti.

TIKLAYIN- Muay thai antrenörü Mehmet Ali Acar’a, ‘cinsel saldırı’ suçundan 7,5 yıl hapis istendi

Mahkeme, tutuklu sanık Mehmet Ali Acar üzerine atılı suçun “kapsam ve mahiyeti, mevcut delil durumu, tutuklu kaldığı süre, delillerin büyük oranda toplanmış olması, tutuklamadan beklenen amacın hâsıl olması ve suç vasfının değişme ihtimalini gerekçe göstererek tahliyesine karar verdi ve duruşmayı 2 Şubat 2021’e erteledi.

Dava hakkında

20 yaşındaki sporcu F.A.’nın cinsel taciz suçlamasıyla şikâyetçi olması üzerine gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen Mehmet Ali Acar, mart ayında tutuklandı. Tutuklanmasının ardından 1’i cinsel istismar 2’si cinsel taciz suçlamasıyla 3 çocuk daha hakkında şikâyetçi oldu. 3 şikâyete dair ifadesi dahi alınmayan sanık ‘kaçma şüphesi yok’ denilerek serbest bırakıldı. Acar tutuksuz yargılanırken, yaşları 18’den küçük 3 kız öğrencisine daha cinsel istismar saldırısı gerçekleştirdiği suçlamasıyla gözaltına alındı ve ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 24 Temmuz tarihinde tutuklandı.

(Yeni Yaşam Gazetesi)

İlginizi Çekebilir

...
“Sporu kadın ya da erkek olarak ayırmak doğu değil”
...
Merve Tuncel, 800 metre serbest stilde olimpiyat A barajını geçti
...
Panseksüel sporcu, şişme kadınla evlendi: “Ateşli ve şefkatli”
...
Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay: Türkiye’yi satranç ülkesi haline getirdik

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

835 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

760 kere okundu.

...
Galatasaray’dan Barcelona’ya: Aysel Uçkan: “Barcelona’ya gelmek kolay olmadı, savaştım ve kazandım”

755 kere okundu.