Voleybol

O çocuklar konuştu: “Kendime, ‘Ben niye bir voleybol sahası kuramayayım?’ diye sordum”

Alan Savunması

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Siirt’te bir grup çocuğun kendi imkanlarıyla araç lastiklerinden yaptıkları sahada voleybol oynamalarına kayıtsız kalmadı.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Siirt’te kendi imkanlarıyla araç lastiklerinden yaptıkları sahada voleybol oynayan çocuklara, voleybol seti ve forma gönderdi.

TRT Spor’da yer alan habere göre TVF Siirt Voleybol İl Temsilcisi Cihat Akınay, yönetim kurulu üyeleri ve voleybol hakemleri, temin ettikleri atıl araç lastikleriyle Afetevler Mahallesi’ndeki boş arazide oluşturdukları voleybol sahasında maç yapan çocukları ziyaret etti.

Çocuklara voleybol seti ve A Milli Erkek ve Kadın Voleybol Takımlarının formalarını hediye eden Akınay birlikte kurdukları sahada voleybol oynayarak çocukların mutluluğuna ortak oldu.

TVF Başkanı Üstündağ’ın da çocuklara voleybol seti gönderdiğini hatırlatan Akınay, şöyle konuştu:

“Başkanımız Üstündağ, çocuklarımız için ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdiler. Kendilerine bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Aslında çocuklarımız bizi çok sevindirdi, mutlu etti. Voleybol sevgisiyle böyle güzel ve anlamlı bir çalışmaya imza atmaları aynı zamanda bizleri duygulandırdı. Çocuklarımız, voleybolda geleceğin gençlerinin yetişeceğini apaçık ortaya koydu.”

Gönderilen hediyelerin kendilerini çok sevindirdiğini ifade eden 13 yaşındaki Nursen Oysal, “Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a gönderdiği hediyeler için çok teşekkür ediyoruz. Bakanımızın sesimizi mahallemizden duyacağını hiç beklemiyorduk.” diye konuştu.

Büyüyünce milli takım forması giymek istediğini söyleyen Oysal, “Bundan böyle daha iyi imkanlarla voleybol oynayacağız. Voleybola hep bir ilgim vardı, çok seviyordum. Kendime, ‘Ben niye bir voleybol sahası kuramayayım?’ sorusunu sordum ve arkadaşlarımızla bu sahayı oluşturduk. Büyüyünce A Milli Kadın Voleybol Takımı formasını giymek istiyorum” ifadelerini kullandı.

12 yaşındaki Kenan Sercan ise; Türkiye Voleybol Federasyonu’nun bizlere gönderdiği hediyeler sayesinde artık yeni file, voleybol topu ve formayla voleybol oynayacakları için sevinç yaşadıklarını söyledi. (TP)

İlginizi Çekebilir

...
Beşiktaş, kadın voleybol takımını ligden çekiyor mu?
...
Cansu Günaydın, aldığı burs ile dünyanın en iyi 50 üniversitesinden birine transfer oldu!
...
Son 1 haftada üçüncü çekilme: Söke Kadın Voleybol Takımı ligden çekildi
...
Belediye başkanı istemedi, kadın voleybol takımı ligden çekildi

Popüler Haberler

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

270 kere okundu.