Basketbol, Diğer Sporlar, Dünya

Naomi Osaka, Kobe Bryant’ın ölümünden önce ona göndermeye çekindiği mesajı açıkladı

Alan Savunması

Kadınlar dünya sıralamasının 2. basamağındaki Naomi Osaka, Netflix belgeselinde yaptığı konuşmada NBA ikonu Kobe Bryant’ın helikopter kazası sonucu trajik şekilde yaşamını yitirdiğini öğrendikten bir gün sonra ağlayarak kaydettiği selfie videosunu paylaştı ve Kobe’nin ölümünden önce ona çekindiği için göndermediği mesajı açıkladı.

Fotoğraf: AUSTRALIAN OPEN/TWITTER

Netflix’te bu hafta yayımlanan Naomi Osaka isimli yeni belgesel, yıldız tenisçinin 2018’de Serena Williamsı mağlup ederek kazandığı, kendisi için dönüm noktası olan Amerika Açık şampiyonluğundan sonraki hayatını gözler önüne sererken, Japon tenisçi, Kobe Bryant ile ilgili pişmanlığını da dile getirdi.

Filmde Osaka, NBA ikonu Kobe Bryant‘ın helikopter kazası sonucu trajik şekilde yaşamını yitirdiğini öğrendikten bir gün sonra ağlayarak kaydettiği selfie videosunu da paylaşarak “Bir kişinin bu kadar çok insanın kalbine dokunabilmesi çok şaşırtıcı. Etrafta dolaşıyordum ve Bryant forması giymiş bir sürü kişi var” ifadelerini kullandı.

Kobe ile tanışma hikayesini anlatan Osaka, “Onunla konuşurken ona çok benzediğimi hissettim. Konuşma şekliyle, ne bileyim, rakiplerini rahatsız etmek için ya da başka bir şey için neler yaptığını tarif ediş şekliyle… ‘Bu tam olarak benim yaptığım şey’ diye düşünürdüm” diye konuştu.

“Ona mesaj atmadım çünkü ezik hissetmek istemedim”

Kobe’nin ölümünden önce ona mesaj atmayı düşündüğünü ama atmadığını dile getiren Osaka, “Aramızda tüm bu konuşmalar geçiyor ve ben bahsettiğimiz şeyi yapmıyorum bile. O yüzden ona tekrar mesaj atıp, ‘Bu durumda kendini nasıl iyileştiriyorsun?’ diye soracaktım. Sonra ona mesaj atmadım çünkü ezik hissetmek istemedim ve artık bir daha onunla konuşma şansım olmayacak. Bilmiyorum, of” dedi.

2020’de ikinci Amerika Açık şampiyonluğunu kazandıktan sonra Osaka gazetecilere şunları söylemişti:

“Sadece olacağımı düşündüğü kişi olmak istiyorum. Muhteşem olacağımı düşünüyordu, bu yüzden gelecekte muhteşem olmayı umuyorum.” 

(Independent Türkçe)

İlginizi Çekebilir

...
Belçika’da Kadın Basketbol Milli Takımı hakkında homofobik ve cinsiyetçi ifadeler kullanan yorumcuya ekran yasağı
...
Tokyo 2020’de Kanada’nın tüm madalyaları kadın sporculardan
...
Tokyo Olimpiyat Oyunları: Kadın sporcuların ‘cinsellik çağrıştıran’ görüntüleri yayımlanmayacak
...
Japon LGBTİ+ aktivistleri, Olimpiyat Oyunları’nın LGBTİ+ Eşitlik Yasası için hükümeti baskı altına alabileceğini söylüyor

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

2070 kere okundu.

...
Rabia Karaca: “Başörtülü olduğum için tepki alıyorum”

1985 kere okundu.

...
Liz Cambage: “2.03 cm boyunda, heteroseksüel bir sporcuyum ve seks yapmayı seviyorum”

1975 kere okundu.