Dünya, Futbol

Maradona’yı protesto eden kadın futbolcu: “Ölüm tehditleri alıyorum”

Alan Savunması

İspanya 3. Ligi’nde Viajes Interrías FF takımının formasını giyen Paula Dapena, Maradona’yı saygı duruşu sırasında yere oturarak protesto etti. Paula Dapena, bu hareketinin ardından ölüm tehditleri almaya başladı.

Tüm liglerde efsane Maradona’nın ölümü sebebiyle maç öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuluyordu. Ancak İspanya’da bir kadın futbolcu, maç öncesi yapılan saygı duruşuna katılmayarak dünyanın gündemine oturdu.

Saygı duruşunda yere oturdu

İspanya 3. Ligi’nde Viajes Interrías FF takımının formasını giyen Paula Dapena, Maradona’yı saygı duruşu sırasında yere oturarak protesto etti. Paula Dapena, bu hareketinin ardından büyük tepki gördü.

“Takım arkadaşlarım bana bakıp güldüler”

24 yaşındaki Dapena, dünyanın gündemine oturan protestosunu maç sonrası şu şekilde açıkladı: “Takım arkadaşlarım bana bakıp güldüler, çünkü saygı duruşunda bulunmayacağımı biliyorlardı. Birkaç gün önce Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde böyle bir şey yapılmadı.

“İstismarcı için de durmaya niyetim yok”

Eğer kurbanlar için saygı duruşunda durulmadıysa bir istismarcı için de durmaya niyetim yok. Bir tecavüzcü, pedofil ve istismarcı için saygı duruşunda bulunmayı reddettim. Futbolcu olmak için Maradona’nın sahip olduğunu bildiğimiz muhteşem yeteneklerin ötesinde değerleriniz olması gerekiyor.

Ölüm tehditleri alıyor

Dapena bu protestosunun ardından kendisinin ve takım arkadaşlarının ölüm tehditleri aldığını da açıkladı. 24 yaşındaki futbolcu, “Sosyal medyada ben ve takım arkadaşlarım taciz ediliyoruz. Ayrıca ölüm tehditleri ve ‘Ev adresinizi bulup bacaklarınızı kıracağız’ şeklinde mesajlar da aldık” ifadelerini kullandı.

Aile içi şiddet suçlamalarıyla karşılaşmıştı

Maradona’nın 2014 yılında kız arkadaşıyla tartıştığı ve ona vurduğu izlenimi veren bir video ortaya çıkmış ve efsane oyuncu aile içi şiddet suçlamalarıyla karşılaşmıştı. Suçlamaları reddeden Maradona, “Telefonu aldım ama yemin ederim ki bir kadına hiç vurmadım” demişti.Paula Dapena

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1585 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

1510 kere okundu.

...
Pernille Harder Chelsea’de: Kadın futbol tarihinin en pahalı transferi

1470 kere okundu.