Dünya - Futbol - Ocak 13, 2020

Kaleci Nahuel Guzman, homofobiye dikkat çekmek için saçlarını gökkuşağı renklerine boyadı

Meksika Ligi ekiplerinden Tigres’nin kalecisi Nahuel Guzman, futboldaki homofobiye dikkat çekmek adına, bu hafta oynanan maça saçlarını gökkuşağı renklerine boyayarak çıktı.

Meksika’nın en üst seviyedeki futbol ligi Liga MX’te dün Tigres UANL ile Atletico San Luis takımları karşı karşıya geldi.

0-0 beraberlikle sonuçlanan karşılaşmada, Atletico San Luis takımının kalesini koruyan Arjantinli kaleci Nahuel Guzman örnek bir harekete imza attı. Sosyal sorumluluk kampanyalarına verdiği destekle bilinen aktivist futbolcu, futboldaki homofobiye dikkat çekmek adına maç öncesinde saçlarını LGBTİ+ bayrağının renklerini oluşturan gökkuşağı renklerine boyadı ve sahaya öyle çıktı.

Maçı bu şekilde tamamlayan futbolcu, durumu maç öncesinde sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlarla duyurdu.

Guzman, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dünya gezegeninde 2020 yılındayız. Homofobik ayrımcılık vakaları toplumlarımızda hala mevcut ve futbol burada bir istisna değil. Muazzam bir sosyal çeşitliliğe sahip olduğumuzu anlamak ve ilerleyen haklarımızla kapsayıcı bir ortamda bulunmak herkesin hakkı” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir