Diğer Sporlar, Dünya

Kadınlar rekorunu kırdı, gözü erkeklerde: “Bu sadece bir başlangıç”

Alan Savunması

Haziran ayında aldığı galibiyetle Ronda Rousey ile Rose Namajunas’ın kadınlar kategorisinde paylaştığı teslim yoluyla galibiyet rekoruna ortak olan UFC dövüşçüsü Gillian Robertson, hedefinin erkekler rekorunu da kırmak olduğunu söyledi.

UFC’de haziran ayında Cortney Casey’i ‘teslim alarak’ mağlup eden Gillian Robertson kariyerinin 13. teslim yoluyla galibiyetini aldı ve Rose Namajunas ile Ronda Rousey‘in UFC tarihindeki en fazla teslim alarak galibiyet rekoruna ortak oldu.

Ancak UFC‘de 4, kariyerinde ise toplamda altı tane teslim yoluyla galibiyeti bulunan 25 yaşındaki dövüşçü, sadece kadınlar kategorisindeki rekoru kırmakla yetinecek gibi değil.

Erkekler rekorunu da kırarak dünyada bu rekorun tek sahibi olmak isteyen Robertson, rekorun 14 ile aynı şirket için dövüştüğü Charles Oliveira’da olduğunu ve bu rekoru da kırmak istediğini söyledi.

Gillian Robertson: “Akıllara durgunluk vericiydi”

Insider’ın Çarşamba günü Abu Dabi’de gerçekleştirdiği bir Fight Island adlı medya etkinliğinde konuşan Robertson, “Ronda Rousey’nin rekorunu kırdığımı görmek akıllara durgunluk vericiydi çünkü Rousey’in, bu spordaki kadınlar için öncü olduğunu düşünüyorum” dedi.

Erkekler kategorisindeki rekoru kırma isteği hakkında da konuşan Robertson, “Kadınlar kategorisinde Rousey ile Namajunas’ın rekoruna ortak olmak benim için gerçekten büyük bir adımdı ama bu benim için sadece bir başlangıç. Şimdi Charles Oliveira’ya bakıyorum, teslim yoluyla 14 galibiyeti var. Şimdi o rekoru da kırmaya çalışıyorum” dedi.

Haber fotoğrafı: Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

İlginizi Çekebilir

...
Olimpik Kadın Boks Milli Takımı’ndan 3 madalya
...
2 yılda 258 bisikletli trafikte can verdi: Kazaların tamamında suçlu araçlar
...
Ünlü kayakçı Lindsey Vonn, selülitli fotoğrafını paylaşıp isyan etti!
...
Karoas+’dan “Aseksüel ve Gamer” etkinliği

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

620 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

595 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

555 kere okundu.