Diğer Sporlar, Dünya

Ünlü kayakçı Lindsey Vonn, selülitli fotoğrafını paylaşıp isyan etti!

Alan Savunması

2019 yılında kayağı bıraktığını açıklayan ABD’li kayakçı Lindsey Vonn, selülitleri ve vücudunun bazı toplumun dayattığı güzellik normlarına aykırı yanları sebebiyle eleştirilmekten bıktığını söyledi. Vonn, durumdan rahatsızlığını belirten bir açıklama yaptı.

82 galibiyetle tarihin en çok yarış kazanan ikinci kadın kayakçısı olan Lindsey Vonn, tarihin en çok yarış kazanan kayakçısı Ingemar Stenmark’ın 86 galibiyetlik rekorunu kırmaya çok yaklaşmış ancak başaramamıştı.

Aktif sporculuk yaşantısını geçen yıl bırakan Vonn, sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanmayı ise aksatmıyor. ABD’li eski kayakçı, son yaptığı paylaşımla yeniden gündem oldu.

Dünyanın en çok tanınan kadın sporcularından olan 36 yaşındaki Vonn, ‘kusurlu’ fotoğraflarına gelen yorumlardan bıktığını ifade ettiği paylaşımında bu duruma isyan etti ve selülitlerinin, göbeğinin olduğu fotoğraflar paylaştı.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

I’ve posted quite a few swimsuit pics lately, which is scarier than it seems. Even as an athlete there are ruthless comments and media stories that tear apart my body and I admit it sometimes hurts me. I’m a normal person and sometimes I slouch, my stomach folds over, my cellulite shows on my butt, or I don’t fill out my swimsuit top just right….But, I always remember how my body has helped me achieve amazing things in my life and I am proud of how strong I am. I’m not a size zero and that’s perfectly fine with me. One thing I can promise all of you is that I never Photoshop my photos and am proud to officially never had any plastic surgery of any kind. No Botox, no fillers, no mini surgeries. Literally nothing. I am 100% natural and 100% Lindsey. So to anyone who is feeling self conscious or down about their appearance; stay strong, stay healthy and love yourself no matter what the haters say. Special thanks to all of you who have been positive and supportive… lets keep up the culture of body positivity going! ❤️🙏🏻💪🏻

L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn)'in paylaştığı bir gönderi ()

“Ben de normal bir insanım. Vücudumda sarkmalar oluyor, popomda selülitler görülüyor”

Lindsey Vonn’un paylaştığı fotoğraflar ve yaptığı uzun açıklama ise şu şekilde: 

“Son zamanlarda göründüğünden daha korkutucu olan birkaç bikini ve mayolu fotoğrafımı paylaştım burada. Bu paylaşımlarım sonrası bir sporcu olarak bile vücudumu eleştiren çok sayıda yorum ve haber yapıldı.

“Ben de normal bir insanım. Vücudumda sarkmalar oluyor, popomda selülitler görülüyor… Ama bu vücudun sahip olduğum başarıları bana kazandırdığını asla unutamam. Ne kadar güçlü olduğumla her zaman gurur duydum.

“Hiçbir zaman ‘sıfır beden’ biri olduğumu savunmadım. Vücudumla da tamamen barışığım.

“Sizlere şunu samimi bir şekilde söyleyebilirim ki fotoğraflarımda hiçbir zaman photosop uygulamaları kullanmadım, hiçbir zaman estetik yaptırmadım.

“Daha önce hiç botoks, dolgu veya küçük estetik operasyonları geçirmedim. Hiçbir şey yok. %100 doğal Lindsey var karşınızda.

“Bu sebeple görünüşleri hakkında kendilerini kötü hisseden herkese; ‘Güçlü kalın, sağlıklı kalın ve nefret edenler ne derse desin siz kendinize güvenin’ demek istiyorum.

“Olumlu ve destekleyici mesajlarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Vücut pozitifliği kültürünü devam ettirmemiz dileğiyle…”

İlginizi Çekebilir

...
“Serena Williams ve Megan Rapinoe’nun başarılı birer güreşçi olabileceklerine inanıyorum”
...
Eski WWE dövüşçüsü Nikki Bella, doğum sonrası depresyona girdiğini açıkladı
...
Naomi Osaka: Herkesin bir platformu var ve bunu nasıl kullandıklarından kendileri sorumlu
...
Kadınların e-spor’a ilgisi artıyor

Popüler Haberler

...
Sebastian Vettel, Türkiye iktidarını ve yargısını eleştirdi: “Türkiye, bu mesajı vermek için doğru bir yer ve bunun nedeni açık”

760 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

665 kere okundu.

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

655 kere okundu.