Dünya - Futbol - 1 hafta ago

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nda koronavirüs şüphesi: Fenerbahçe maçını yöneten hakemden korkutan açıklama

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı‘nın Euroleague’de Bourges ile oynadığı karşılaşmayı yöneten Esperanza Mendoza Holgado, “Fenerbahçe maçındna sonra, daha önce enfekte olan bir oyuncunun maçını yönettiğimi öğrendim. Virüsü İstanbul’a yayabileceğim düşüncesiyle çok korktum” diye konuştu.

Fenerbahçe Öznur Kablo, FIBA Kadınlar Euroleague Çeyrek Final ilk maçında ile Fransız ekibi Bourges Basket ile karşılaşmış ve İstanbul’da ağırladığı rakibini 84-75 mağlup etmişti.

12 Mart’ta oynanan maçın hakemlerinden biri olan İspanyol Esperanza Mendoza Holgado, koronavirüsüyle ilgili korku yaratacak bir açıklamada bulundu.

Fenerbahçe maçından önce düdük çaldığı başka bir karşılaşmada sahaya çıkan bir sporcuda koronavirüs tespit edildiğini söyleyen Holgado, bunu öğrendikten sonra tedirgin olduğunu belirtti. Holgado, “Virüsün bana da bulaşmasından ve virüsü Türkiye’ye yaymaktan korktum. Odadan dışarı çıkmadım” dedi.

“Otel odasından hiç çıkmadım”

İstanbul’a gelmeden önce İspanya’da Real Madrid-Casedemont Zaragoza maçınını yönettiğini belirten Holgado, konuyla ilgili İspanya’da yayım yapan El Peirodico gazetesine konuştu. Holgado şunları söyledi:

İspanya’da yönettiğim maçta oynayan bir sporcunun corona virüsü testi pozitif çıktı. Bunu Fenerbahçe-Bourges maçından hemen önce öğrendim. Virüsün bana da bulaşmış olabileceğinden ve virüsü yaymaktan korktum. Korkudan çok ağır bir sorumluluk olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle maç öncesi ve maç sonrası İstanbul’da otel odasından hiç çıkmadım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir