Dünya

“Aralık ayından beri cinsiyetçi hakaretler alıyorum, haddinizi aşmayın”

Alan Savunması

İngiliz dart oyuncusu Fallon Sherrock, aralık ayında PDC Dünya Şampiyonası’nda Ted Evetts’i 3-2’lik skorla mağlup ederek dart dünya şampiyonasında bir erkeği mağlup eden ilk kadın olarak tarihe geçti.

Bu unvanla birlikte dünya çapında bir ün kazanan Fallon Sherrock, bu ünü sebebiyle özellikle erkeklerden tarafından tepki ve saldırıların hedefi oldu.

İngiliz oyuncu, yeni bir saldırının hedefi oldu.

Çarşamba günü Modus Icons of Darts League isimli bir Dart turnuvası kapsamında bira maç çıkan Sherrock, koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle çevrim içi olarak oynanan ve kendi evinden katıldığı turnuvadaki bu maçı kaybetti.

TIKLAYIN- Kadın dart oyuncusu Fallon Sherrock, tarihe geçti

Ardından Perşembe günü Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan Sherrock, bir hayranı tarafından cinsiyetçi hakaret ve tehdit mesajları aldığını açıkladı.

Bu mesajların ekran görüntüsünü, cinsiyetçi hakaret ve küfür bölümünü sansürleyerek Instagram’ın hikaye bölümünde paylaşan Sherrock’un, aldığı mesajda “O çirkin kafan damgalamak, vurmak istiyorum” ve sansürlü olduğu için anlaşılmayan bir hakaretin yazılı olduğu görüldü.

Bunun üzerine bir hikaye daha paylaşan Sherrok, “Tek yaptığım bir dart maçında mağlup olmak oldu. Bu yaptığınız çok yanlış.” yazdı.

Bu paylaşımının ardından Sherrock’a çok sayıda destek mesajı gönderildi. Konuyu twitter hesabından paylaşan bir başka dart oyuncusu David Evans, “Bu sıçanların seni hayal kırıklığına uğratmasına izin verme” yorumunu yaptı.

Fallon Sherrock: Korkunç mesajlar alıyorum, haddiniz aşmayın!

Sherrock, Mayıs ayının sonunda verdiği bir başka röportajda da özellikle tarihe geçtiği maç sonrası cinsiyetçi hakaret ve tehdit mesajları aldığını söylemiş, “Artık farklı spor yıldızları ve ünlüler tarafından çok fazla konuşulduğunu biliyorum.” demişti.

Sherrock, bu tür mesajları henüz maç sırasında aldığını ve çok incindiğini söylemiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Çok güzel ve kimseye kötü bir şey söyleyip yapmamasına rağmen Peter Wright ve ailesine birkaç yıl önce ne kadar korkunç şeyler söylendiğini hatırlıyorum. Bu gerçekten oyuncuları ve ailelerini incitiyor. Hiçbirimizin tehdit ve suçlamalarını hak ettiğini düşünmüyorum. Bir şeyi birinin yüzüne söyleyemiyorsanız hiç söylemeyin.

“Şüphesiz şu anda dünyada dart oyuncusunu aşağılayıp hakaret etmekten daha fazla endişeleneceğiniz, daha önemli şeyler var. İnsanların bu kadar aşağılık bir şey söylemeden önce düşünmelerini diliyorum.

“Bir maç içerisinde bir legi (dartın karşılaşmasının bir bölümü) kaybettiğim an, henüz maç anında bile korkunç mesajlar alıyorum. Maçtan sonra telefonuma bakıyorum ve bu mesajların maç esnasında, belli zamanlarda gönderildiğini görebiliyorum! Hepimiz biraz şaka yapmayı seviyoruz, ancak gerçekten aşağılıkça olan şakaları değil. Haddinizi aşmamalısınız” (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti
...
Onay çıktı: İspanyol devi Real Madrid, kadın futbol takımı kurdu
...
Natasha Cloud, ırkçılıkla mücadele etmek için kariyerinin en iyi döneminde basketbolu bıraktı!
...
Pernille Harder ve Magdalena Eriksson: Gurur ve Güç

Popüler Haberler

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

270 kere okundu.