Dünya - Futbol - Ağustos 13, 2019

”Dünya ancak bu şekilde daha iyi bir yöne evrilebilir”

Yarın oynanacak Süper Kupa maçı öncesi Chelsea teknik direktörü Frank Lampard ve futbolcular, maçı yönetecek kadın hakem Stephanie Frappart hakkında açıklamalarda bulundu.

Chelsea kulübü futbolcuları, Türkiye saat ile yarın saat 22:00’de oynanacak Süper Kupa maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Liverpool ile Chelsea arasında yarın Beşiktaş’ın maçlarına ev sahipliği yapan Vodafone Park’ta oynanacak maç öncesi kulüpler basın toplantıları düzenlemeye başladı.

Son olarak bugün Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Chelsea’li futbolcu Cesar Azpilicueta, maçı kadın hakem Stephanie Frappart’ın yönetecek olmasını harika bir haber olarak nitelendirdi.

Bunun kendileri için bir fark yaratmayacağını söyleyen Azpilicueta, ”yarınki maçı kadın bir hakemin yönetmesi güzel bir gelişme. Bu bizim için fark yaratmamalı. Zaten bir ilk değil. Umarım dünya bu yönde evrilir ve artık böyle devam eder. Kadınlar Dünya Kupası çok iyi geçti. Tribünler doluydu. Yarınki maç da bir fırsat” ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Frank Lampard ise ”bu harika bir haber. Kadınlar çok yol kat etti ve bunu hak ettiler” dedi.

Yarın oynanacak maçta Stephanie Frappart’ın yardımcılarından biri de Cüneyt Çakır olacak (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir