Dünya, Voleybol

Bahar Toksoy Guidetti, dezavantajlı bölgelerdeki kız çocuklarıyla mektup arkadaşı oluyor

Alan Savunması

Fenerbahçe Opet’te forma giyen milli oyuncu Bahar Toksoy Guidetti, ülkemizin dezavantajlı bölgelerindeki kız çocuklarını spor aracılığıyla güçlendirmek, mesafelerin hayalleri gerçekleştirmek için engel olamayacağını hissettirmek için bir girişimde bulundu.

Milli voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti ile Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü olan eşi Giovanni Guidetti, 1 Haziran Cumartesi günü Birleşmiş Milletler kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği tarafından, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu” seçilmişti.

Kariyerini Fenerbahçe‘de sürdüren Guidetti, yeni bir projeye başladığını ve Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerindeki kız çocuklarıyla mektup arkadaşlığı yapacağını duyurdu.

Bu kimseleri spor yoluyla güçlendirmek için böyle bir adım attığını söyleyen Guidetti, meslektaşlarına da çağrıda bulunarak bir mektup arkadaşı bulmalarını istedi.

“Ne kadar çok mektup gönderirsek, bazı hikayelerin sonunu değiştirmek için o kadar çok fırsatımız olacak”

Durumu sosyal medya hesabından paylaşan Guidetti, şu iadeleri kullandı:

“Yarının Sultanları çatısı altında, ülkemizin dezavantajlı bölgelerindeki kız çocuklarını spor aracılığı ile güçlendirmek için yaptığımız aktivitelere bir yenisi ekliyoruz.

“Amacımız, COVID-19 salgını nedeniyle bir araya gelemesek bile, mesafelerin hayalleri gerçekleştirmek için engel olamayacağını hissettirmek. Nasıl mı? Mektupla!

“Evet, evet artık bir mektup arkadaşım var! Ona kendimi anlattığım, deneyimlerimi ve tavsiyelerimi paylaştığım bir mektup ve birkaç fotoğrafımı gönderdim. Umarım en kısa zamanda bana yazar, mektubunu heyecanla bekliyorum!

“Tüm kadın meslektaşlarıma bir çağrı olsun diye de sizinle paylaşmak istedim. Siz de bu bölgelerdeki kız çocuklarına ulaşmak, onlarla mektup arkadaşı olmak ister misiniz? Onlara kendinizi anlatmak, hayat deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek? Ne kadar çok mektup gönderirsek, bazı hikayelerin sonunu değiştirmek için o kadar çok fırsatımız olacak.

“Dezavantajlı bölgelerdeki kızlarımızla mektup arkadaşı olmak isteyen tüm meslektaşlarım doğrudan benimle iletişime geçebilir ya da info@possiblesft.com adresine mail gönderebilir. Benim adayım @_melly03 onun yazacağı mektubu okuyan kız çocuğunun gözlerindeki mutluluk gözümün önüne geliyor! Haydi, mesafelerin aşamasak bile, kalplerimizin bir olduğunu gösterelim!”

View this post on Instagram

💬♥️ Yarının Sultanları çatısı altında, ülkemizin dezavantajlı bölgelerindeki kız çocuklarını spor aracılığı ile güçlendirmek için yaptığımız aktivitelere bir yenisi ekliyoruz. Amacımız, COVID-19 salgını nedeniyle bir araya gelemesek bile, mesafelerin hayalleri gerçekleştirmek için engel olamayacağını hissettirmek. Nasıl mı? Mektupla! 💌 Evet, evet artık bir mektup arkadaşım var! Ona kendimi anlattığım, deneyimlerimi ve tavsiyelerimi paylaştığım bir mektup ve birkaç fotoğrafımı gönderdim. Umarım en kısa zamanda bana yazar, mektubunu heyecanla bekliyorum! Tüm kadın meslektaşlarıma bir çağrı olsun diye de sizinle paylaşmak istedim. Siz de bu bölgelerdeki kız çocuklarına ulaşmak, onlarla mektup arkadaşı olmak ister misiniz? Onlara kendinizi anlatmak, hayat deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek? Ne kadar çok mektup gönderirsek, bazı hikayelerin sonunu değiştirmek için o kadar çok fırsatımız olacak. Dezavantajlı bölgelerdeki kızlarımızla mektup arkadaşı olmak isteyen tüm meslektaşlarım doğrudan benimle iletişime geçebilir ya da info@possiblesft.com adresine mail gönderebilir. Benim adayım @_melly03 onun yazacağı mektubu okuyan kız çocuğunun gözlerindeki mutluluk gözümün önüne geliyor! 😍 Haydi, mesafelerin aşamasak bile, kalplerimizin bir olduğunu gösterelim! #mektuparkadasimol

A post shared by Bahar Toksoy Guidetti (@bhrtksy) on

İlginizi Çekebilir

...
Landon Donovan: “Eğer karşı koymazsanız, bu olaylar yaşanmaya devam edecek”
...
2 yılda 258 bisikletli trafikte can verdi: Kazaların tamamında suçlu araçlar
...
A Milli Kadın Futbol Takımı, Rusya’ya konuk olacak
...
Ünlü kayakçı Lindsey Vonn, selülitli fotoğrafını paylaşıp isyan etti!

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

620 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

595 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

550 kere okundu.