Diğer Sporlar, Dünya

Akyüz’ün tartışmalı şampiyonluğu incelendi: Rakiplerine göre geride, bu puanı almamalıydı

Alan Savunması

YouTube’da Wushu organizasyonlarındaki skandalları ortaya çıkarmak üzere yayın yapan “WushuLeaks” isimli bir kanal, Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz’ün kazandığı altın madalyayı inceledi ve Akyüz’ün galibiyeti için hakemlerin manipüle edildiğini söyledi.

Son dönemde karıştıkları skandallarla gündemi bir hayli meşgul eden Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz ve ailesi hakkındaki iddialara yenileri eklenmeye devam ediyor.

Son iddia, federasyon başkanı Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz ile ilgili.

Akyüz’ün 2012’de Ankara’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda kazandığı altın madalyayla ilgili gündem yaratacak yeni bir iddia ortaya atıldı.

Dünya çapındaki Wushu yarışmaları ve federasyonlarıyla ilgili skandalları ortaya çıkarmak üzere yapan “WushuLeaks” isimli bir YouTube kanalı, Akyüz’ün Ankara’da gerçekleşen Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazandığı performansını inceledi.

TIKLAYIN- Wushu Federasyonu Başkanı’nın kızı turnuvaya hem hakem hem sporcu olarak katıldı; annesinin de hakemliğiyle şampiyon oldu!

Performansları inceleyen kişinin, yüzünün ve sesinin gösterilmediği WushuLeaks kanalı, Akyüz’ün ilgili turnuvadaki performansı hakkında detaylı bir analiz yaptı ve Akyüz’ün rakiplerine oranla teknik ve fiziksel açıdan yetersiz olduğu ve aldığı puanı hak etmediğini ifade etti.

TIKLAYIN- Wushu Federasyonu Başkanı’nın eşi, hakemlik yaptığı turnuvaya tek sporcu olarak katıldı, şampiyon ilan edildi!

Videoda aktarılana göre sonuçlar bilinçli bir şekilde hakemler tarafından manipüle ediliyor.

Geçtiğimi hafta ortaya atılan iddialara göre , Türkiye Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün, kızı Elif Akyüz’ün şampiyon olabilmesi için hakemlere 7 Rolex marka saat ve bir miktar para verdiği iddia edilmişti. (TP)

İlgili analiz videosu:

İlginizi Çekebilir

...
Yüzlerce avukattan ortak bildiri: LGBTİQ+ hakları insan haklarıdır
...
Büşra Ün: Hâlâ kupalarımla değil engelli oluşumla tanınıyorum
...
Türkiye Wushu Federasyonu skandalı meclis gündeminde: İnceleme ve soruşturma bekliyoruz
...
Spor tarihinin en büyük cinsel istismar skandallarından biri Netflix belgeseli oldu: Athlete A

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

280 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

265 kere okundu.