Futbol

Yeşil sahalardan ‘kadına şiddete hayır’ mesajı

Alan Savunması

“Görkem Uludüz ile Şöhretler Sahada” programı, yenilenen formatıyla ekrana dönüyor. Türkiye futbolunun önde gelen isimlerinin destek verdiği proje, “Kadına şiddete hayır” ve “Futbol kadına yakışır” sloganlarıyla kadınların futboldaki yeteneklerini ekrana taşıyacak.

Görkem Uludüz tarafından hayata geçirilen “Şöhretler Sahada” organizasyonu, yenilenen formatıyla ekrana dönüyor. Yeni sezon çekimleri Colortek Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilen program, yakında “Görkem Uludüz ile Şöhretler Sahada Kadın Futbolu” adıyla ulusal kanallarda seyirciyle buluşacak.

“Kadına şiddete hayır” mesajı

Başta Ahmet Dursun olmak üzere Türkiye futbolunun önde gelen isimlerinin destek verdiği proje, kadınların futboldaki yeteneklerini gözler önüne serecek. Programda Müge İnan, Nihan Üçerler, Merve Nalçacı, Seher Yangaz, Ece Tekin, Meryem Aydemir, Melike Aydemir, Mine Yıldız, Şehriban Dülek, Cansu Kaya, Gülsüm Aygün, Esra Şahin, Eylem Eren ve Dilara Dağlı gibi başarılı kadın futbolcuların yeşil sahalardaki mücadeleleri yer alacak. Program, “Kadına şiddete hayır” ve “Futbol kadına yakışır” sloganlarıyla yayınlanacak.

“Kadın futboluna olan desteğimiz sürecek”

Projenin mimarı Görkem Uludüz, kadın futboluna destek vermeye devam edeceğini söyledi:

“Başta ülkemizde kadın futbolundan desteğini esirgemeyen sponsorumuz Colortek Türkiye olmak üzere, ekibimden Akın Akkol, Fatih Aktürk ve Korkut Karabay’e, bizden desteğini esirgemeyen değerli dostum Ahmet Dursun ve projemize renk katan tüm kadın futbolcularımıza teşekkür ederim. Format değişikliğine gittiğimiz yeni bölümlerimizde büyük sürprizlerle ekranda olacağız. Kızlarımız çok başarılı ve yetenekliler. Hem saha içi hem de saha dışında her yönleriyle çok değerli sporcular. Bundan sonra da ülkemizde kadın futboluna olan tam desteğimiz devam edecek.”

İlginizi Çekebilir

...
Landon Donovan: “Eğer karşı koymazsanız, bu olaylar yaşanmaya devam edecek”
...
Kadın Futbol Kulüpler Birliği’nden o fotoğrafa açıklama: “Kadınlar pandemiden sonra dahil olacak”
...
Ali Koç, Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı hakkında konuştu: Fon bulabilirsek olur
...
Berna Gözbaşı: Mucizeler gerçekleştirmeye çalıştığımız malumunuz

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

620 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

595 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

550 kere okundu.