Diğer Sporlar - Dünya - Nisan 29, 2020

Ronda Rousey WWE’yi bırakma sebebini açıkladı: “Nankör hayranlar”

UFC karma dövüş sporcusu Ronda Rousey, bir süre dövüştüğü WWE’yi “Gösteri amaçlı yapılan sahte dövüşler” olarak nitelendirirken, dövüşü bırakma sebebinin ise “hayranların nankörlüğü” olduğunu söyledi.

İlk kadın UFC (Ultimate Fighting Championship) şampiyonu karma dövüş sanatçısı Ronda Rousey, WWE’de (World Wrestling Entertainment) ilk kez 2018 yılının sonlarına doğru boy gösterdi. Kadınlar Royal Rumble müsabakasının sonunda ortaya çıkmış ve WWE hayranlarında büyük bir heyecan yaratmıştı.

Ancak Rousey, WWE dünyasının ona karşı gösterdiği tepkiden asla memnun değildi. Daha sonra bir güreş sporu olan WWE’de dövüşmeye bir süre ara veren Rousey, bu sürede organizasyon hakkında yaptığı yorumlardan dolayı WWE’nin tepkisini çekti.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Olimpiyat madalyalı eski UFC şampiyonu, WWE kapsamında gerçekleşen dövüşlerin gerçek olmadığını ve şov amaçlı yapıldığını söylemişti.

WWE’de dövüşmeyi bıraktığını belirten Rousey, WWE için “Gösteri amaçlı yapılan sahte dövüşler” ifadelerini kullanmış ve bir şov için uzun süre ailesinden ayrı kalmaya hazır olmadığını söylemişti.

Rousey, geçen hafta Steve-O’nun ‘Wild Ride!’ isimli podcast’inde konuk oldu. ABD’li dövüşçü, burada WWE’yi sevdiğini ve şirkette eğlenceli anlar yaşadığını söyledi. 33 yaşındaki sporcu, daha sonrasında Charlotte Flair ile bazı tartışmalar yaşasa da soyunma odasındaki tüm kızları sevdiğini sözlerine ekledi. 

“Nankör taraftarlar…”

Ronda Rousey ve WWE kemeri

Rousey, WWE’nin, ailesiyle geçireceği zamandan çaldığını ve şirketin yoğun programı nedeniyle çok fazla boş vaktinin olmadığını belirtti. WWE’nin kendilerine temel Raw ve SmackDown gösterilerinin yanı sıra birçok “Ev gösterisi” yaptırdığını ve PPV (İzle ve öde) satışından elde edilen gelirin, sadece arada sırada kendilerine verildiğini söyledi.

Ailesiyle yaptığı görüşmeler sonucunda, yaptıklarının tüm bunlara değmediği kararına vardıklarını söyleyen Rousey, taraftarlara da sitem etti. Başarılı dövüşçü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ailem, buna katlanmaya değmeyeceğini düşünüyordu çünkü tüm masraflarımızı karşılayabilecek gücümüz vardı. Bu hayat tarzını yaşamaya ihtiyacımız yoktu. Paraya ihtiyacımız yoktu.”

“Eğer zamanımı ve enerjimi ailem yerine bana saygı göstermeyen nankör taraftar topluluğu için harcayacaksam, bu işi neden yapayım ki? Eğer geri dönersem bu kesinlikle tam zamanlı olmayacak.

“Gösteri yapmayı seviyorum. [Dövüşçü] Kızları seviyorum. Orada olmayı seviyorum ama günün sonunda bu taraftarların canı cehenneme diyorum.”

“Ailem beni seviyor ve bana saygı duyuyor. Tüm enerjimi onlara vermek istiyorum. Günün sonunda verdiğim karar buydu.”

Kısa süre de olsa WWE’de başarılı bir kariyer süren Rousey ayrıca WWE ile çalıştığı dönemde sakatlıklar yaşadığını, şirketle anlaşma yapmadan önce belindeki omuru kırdığını söylediğini ifade etti. İşi bırakıp evde kalmaya başladığından beri zamanının çoğunu tedavisine harcadı.

(AO/ASK)

*Ayşe Ongun, bu haberi UFC ve WWE kaynaklarındaki haberleri çevirip derleyerek yazdı.

UFC hakkında
Ultimate Fighting Championship, William Morris Endeavor’un sahibi olduğu ve işlettiği Las Vegas, Nevada merkezli Amerikalı karma dövüş sanatları organizasyonudur.  Şu anda dünyanın en büyük karma dövüş sanatları organizasyonu olan UFC, elit seviye karma dövüş sanatçılarının çok büyük bir kısmına sahiptir. ABD merkezli UFC, dünya çapında 12 sikletiyle beraber birleşik karma dövüş sanatları kurallarına bağlı şekilde şovlar düzenlemektedir. (Vikipedi)

WWE hakkında
World Wrestling Entertainment, Inc. (veya bilinen adıyla WWE), Amerikalı profesyonel güreş eğlence şirketidir ve bununla birlikte; film yayınları, müzikler ve halka yapılan genel ürün satışları yapmaktadır. 2014 yılından itibaren, yılda 300’den fazla program gerçekleştirmekte ve 150’den fazla ülkede, yaklaşık 36 milyon izleyiciyle dünyanın en büyük profesyonel güreş şirketi olarak kabul edilir. Diğer profesyonel güreş şirketleri gibi; WWE’de de senaryolar, tamamen eğlence amacıyla yazılmaktadır ve bununla birlikte senaryoların doğru şekilde gerçekleştirilememesi durumunda genellikle yaralanma riskleri yaşanmaktadır. WWE, kendini 1980’li yıllardan beri halka “spor eğlencesi” olarak sunmaya çalışmaktadır ve şirketin gelir elde etmesi için ürünler satmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir