Dünya - Aralık 8, 2019

Aziz Üstel’den Hande Sarıoğlu’na cinsiyetçi söylem ve hakaret: “Bir kadın nedense futbol programı sunuyor”

Spor programı sunucusu Hande Sarıoğlu’nun sorusu karşısında stüdyoyu terk eden Fatih Altaylı’ya köşe yazarı Aziz Üstel’den destek geldi. Üstel, Sarıoğlu’na cinsiyetçi söylem ve hakaretlerde bulundu.

Gazeteci Fatih Altaylı, geçtiğimiz hafta, HaberTürk Tv’de Hande Sarıoğlu moderatörlüğünü yaptığı Spor Saati adlı programa konuk olmuş ve spor gündemine dair değerlendirmelerin yapıldığı programda Sarıoğlu’nun sorduğu Emre Belözoğlu sorusuna karşı sinirlerine hakim olamayarak stüdyoyu terk etmişti.

Altaylı, Galatasaraylı futbolcu Ömer Bayram’ın rakibine yaptığı bir harekete hakem tarafından verilen sarı kartın doğru olduğunu söylemiş, Sarıoğlu da bunun üzerine ”Aynı hareketi Fenerbahçeli Emre Belözoğlu yapsaydı yorumunuz ne olurdu?” diye sormuştu.

Galatasaray kongre üyeliği de bulunan Altaylı, sorunun kendisine bir hakaret olduğunu söyleyerek “Kim olsa aynı yorumu yaparım. Ben ahlaksız bir adam değilim. Bana yaptığın saygısızlıktır. Siz konuşun, ben gidiyorum” diyerek stüdyoyu terk etmişti.

Sarıoğlu, bu tavrının üzerine Altaylı’ya sakin olmasını önerse de Altaylı “Senden sakinleşme tavsiyesi alacak halim yok” yanıtını vererek stüdyodan ayrılmıştı.

Aziz Üstel: “Kızım sen boğulacağın sulara ne diye dalarsın”

Bu hareketi sonrası kamuoyu ve meslektaşları, Altaylı’yı eleştirirken Star gazetesi köşe yazarı Aziz Üstel, Hande Sarıoğlu’na cinsiyetçi bir söylemde bulunarak Fatih Altaylı’ya destek verdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir tweet atan sunucu ve Galatasaray eski yöneticisi Aziz Üstel, Sarıoğlu’nun hadsizlik yaptığını belirterek şunları söyledi:

Çok hoş ve güzel bir hatun; nedense Habertürk’de futbol programı sunuyor. Fatih’e aklınca “haddini” bildirmeye kalkıyor. Fatih’de kibarca ha sittir diyerek stüdyoyu terk ediyor. Fatih, yerden göğe kadar haklı. Kızım sen boğulacağın sulara, hele de yüzme öğrenmeden ne dalarsın?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir