Voleybol

Mehmet Sepil: Önceliğimiz kadın voleybolu ama kentten destek göremiyoruz

Alan Savunması

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, İzmir’de bir hedef koymanın ve bunun üzerine çalışmanın zor olduğunu belirtti. Sepil, bu sene önceliği kadın voleybol takımına verdiklerini ancak kentten destek görmediklerini söyledi.

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek voleybol takımı oyuncularıyla bir araya gelen Sepil, kulüp başkanlığında 7. yılı olduğunu hatırlattı 

Kadın voleybolunda daha ileriyi ve üst ligleri hedeflediklerini söyleyen Sepil, İzmir’in bazı konularda çok zor bir şehir olduğunu söyledi. Destek görememekten yakınan Sepil, şunları söyledi.

“Burada hedef koymak ve çalışmak zor. Yaptıklarınızı mücadele ile yapıyorsunuz. Şehrin dinamiklerinden yeteri kadar yardım alamıyorsunuz. İlk başta 3 amatör branşa sahiptik, şimdi bu sayı 17’ye kadar yükseldi. Salon sporları çok önemli ama onu çalışabileceğiniz yerler olmalı. 95 yıllık hayalimiz Gürsel Aksel Stadı’na kavuşurken maalesef çok önemli salonumuzu kaybettik. Bu süreçte birçok proje olsa da hiçbirini hayata geçiremedik. Bu nedenle İzmir zor diyorum. İzmir’de yıllardır desteklenmiyoruz, böyle olması da isteniyor. Ama bir salona sahip olmak için gerekli adımları atacağız.”

Bu sezon kadın voleybolunda öncelikle oyuncuların oynadığı oyundan zevk alması gerektiğini kaydeden Sepil, “Göztepe’nin en iyi şekilde temsil edildiği, Göztepelilik ruhunun yansıtıldığı bir takım istiyoruz. Futbolcularla da konuştum. Biz belki bu sene becerebilirsek daha takım olmaya çalışacağız. Pandemi şartlarından dolayı takım olabilme şansı daha fazla.” dedi.

Voleybol şube sorumlusu Hüsnü Öztuncel de hedeflerinin 4 yıl içinde Sultanlar Ligi’ne çıkmak olduğunu belirterek, “Bu süreçte bizimle beraber olan, bize destek olan sponsorlara teşekkür ederim. Gürsel Aksel Stadı’nın yapımıyla mevcut salonumuzu kaybettik. Göztepe’nin salon sporlarında altyapılarıyla sürdürülebilirliğini devam ettirmek için salona ihtiyacımız var.” dedi.

İlginizi Çekebilir

...
Paola Egonu, kapak oldu: “Ben İtalyanım, kökenleri ne olursa olsun siyahi arkadaşlarım da İtalyan”
...
2020-2021 Sezonunda Eczacıbaşı Geleceğe Smaç Projesi
...
Galatasaraylı yönetici Okan Böke’den kadın voleybol takımı oyuncularına: “Aklınızı başınıza alın”
...
17 Yaş Altı Kız Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’nda finale yükseldi!

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

620 kere okundu.

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

595 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

550 kere okundu.