Dünya - Futbol - Nisan 26, 2020

Kadın milli takım teknik direktörü, Aycan Yanaç hakkında konuştu: “Benim oyuncularım burada kan ter içinde antrenman yaparken…”

ALAN SAVUNMASI- A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör, katıldığı bir canlı yayında, şu sıralar Survivor yarışmasında mücadele eden Aycan Yanaç hakkında konuştu. Güngör, kendisine sorulan “Aycan, Survivor’dan sonra tekrar milli takıma çağrılacak mı?” sorusuna, “Benim oyuncularım burada kan ter içinde antrenman yaparken yarışmaya giden bir Aycan’ı çağıracağımı zannetmiyorum” yanıtını verdi.

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör, 20 Nisan Pazartesi günü, Instagram üzerinden futbolla ilgili paylaşımlar yapan bir sayfanın canlı yayınına konuk oldu. Güngör, burada koronavirüs salgını, kadın futbolunun geleceği ve teknik direktörlüğünü yaptığı A Milli Kadın Futbol Takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Güngör, canlı yayın moderatörü ve izleyicilerden gelen soruları da yanıtlarken, izleyicilerden biri şu sıralar devam eden Survivor isimli yarışmada yer alan milli futbolcu Aycan Yanaç hakkında bir soru yöneltti.

Güngör, kendisine yöneltilen “Aycan, Survivor’dan sonra tekrar milli takıma çağrılacak mı?” sorusuna “Siz olsanız yarışmadan çağırıp milli takıma alır mıydınız?” sorusunu sorarak yanıt verdi.

Yanaç’ın yeniden milli takımda yer almasının zor olduğunu belirten Güngör, “Benim oyuncularım burada kan ter içinde antrenman yaparken, yarışmaya giden bir Aycan’ı çağıracağımı zannetmiyorum” ifadelerini kullanarak, şu aşamada oyuncuya milli takım kapılarını kapattı.

Konuyla ilgili geniş bir açıklama yapan Güngör’ün, Yanaç hakkında kullandığı ifadeler şöyle:

“Aycan Yanaç, Survivor’a giderek tercihini yaptı”

“Ben de size soruyorum, daha doğrusu izleyenlere soruyorum: Koronavirüs ortaya çıkmasaydı, biz Rusya, ardından da Kosova ile iki maç yapacaktık. Aycan bu süreçte de Survivor’da olacaktı. Siz bir teknik direktör olsanız, yarışmadan Aycan’ı çağırıp milli takıma alır mıydınız?

“Aycan bence Survivor’a giderek bir tercih yaptı. Ben öyle düşünüyorum, Survivor sürecinden sonra da umarım kadın futbolu adına bizim için çok kıymetli işlere imza atar. Severek de bağrımıza basarız. Milli takım kapıları her zaman, herkese açık. Sadece Aycan bugün bir yarışma programında ve çok popüler olduğu için değil. Performası iyi olan Türk bayrağını en iyi şekilde taşıyabilecek herkese kapılarımız sonuna kadar açık.

“Aycan’ı takıma çağıracağımı zannetmiyorum”

Ama dediğim gibi, bence Aycan yarışmaya giderek zaten bir tercih yaptı ve bu tercihten sonra da futbola geri döner mi, dönmez mi açıkçası ben de bilmiyorum. Ama döner, kendi takımında çok iyi bir performans sergiler, “Aaa hayır sen yarışmaya katıldın, gelme” de demem. Her şey milli takım için. Milli takımın çıkarları doğrultusunda iyi olan ne ise onu yapmak için elimden geleni yaparım.

“Ama şu da var, adaletli bir antrenör olduğumu düşünüyorum. Benim oyuncularım burada kan ter içinde antrenman yaparken, milli takım maçlarına kanalize olmuşken, bütün konsantrasyonlarını maça vermişken yarışmaya giden bir Aycan’ı alır mıyım.. onu çok zannetmiyorum.” (ASK)

* Tüm hakkı saklıdır. Alan Savunması’nda yer alan tüm yazılar, ancak kaynak belirtildiği müddetçe paylaşılabilir. Kaynak gösterilmeden kullanıldığı takdirde, sorumlular hakkında hukuki süreç işletilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir