Diğer Sporlar - Dünya - Ağustos 20, 2019

İlke Özyüksel: ”Pes ettiğim nerede görülmüş!”

Avrupa Modern Pentatlon Şampiyonası’nda dünya rekoru kıran İlke Özyüksel, açıklamalardan bulundu.

Uluslararası Modern Pentatlon Federasyonu (UIPM) koordinatörlüğünde Avrupa Modern Pentatlon Konfederasyonu (ECMP) ve Büyük Britanya Modern Pentatlon Birliğinin ortaklaşa düzenlediği Avrupa Şampiyonası, İngiltere’nin Bath kentinde bulunan Bath Üniversitesi Antrenman Köyü’nde gerçekleştirildi.

Şampiyonada Türkiye adına yarışan milli pentatlet İlke Özyüksel, koşu ve atış kombinasyonunda dünya rekoru kırdı. Bu rekorla Türkiye tarihine de geçen Özyüksel, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayımladı.

Kombinasyon büyükler dünya rekoru kırarak yıllardır uğruna çalıştığı hayallerinden birini gerçekleştirmiş olduğunu söyleyen Özyüksel, bir sonraki hedefinin Avrupa kota yarışlarında yer almak olduğunu söyledi:

”Öte yandan buraya hayallerim uğruna çalıştığım hedeflerimin en büyük gerçekleşememe nedenini bırakıyorum: Buradaki atımla, binicilikte 300 puan üzerinden 239 puan alabildim. Şöyle açıklayayım sizlere; Her puan 1 saniye demek, yani bu benim için 61 saniye kayıp demek. Bu da Avrupa kotasına veda etmeme neden oldu. Önümdeki kota yarışlarına odaklanacağım tabii ki. Pes ettiğim nerede görülmüş. En büyük örnek bu kadar olayın ardından gelen dünya rekoru. Hayal kırıklığımı, yaşadığım duyguları, acıları ve ağlamalarımı tarif etmemin imkanı yok. İlahi diyorum artık. Başka bir açıklaması olamaz. Hep hayırlısı diye dua ettim. Demek ki hayırlısı buymuş. Herkese çok teşekkür ederim yanımda olduğunuz için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir