Diğer Sporlar, Dünya

Homofobik sözleri nedeniyle sözleşmesi feshedilen boksör: Benim de eşcinsel arkadaşlarım var

Alan Savunması

LGBTİ+’lar hakkında homofobik hakaretlerde bulunan 21 yaşındaki boksör James Hawley, bir video çekerek özür diledi. Genç boksör Hawley, “benim de eşcinsel arkadaşlarım var” dedi.

İngiliz profesyonel boksör James Hawley, homofobik hakaretlerde bulunduğu bir TikTok videosu çekti.

21 yaşındaki boksörün kuir erkeklere ve trans kadınlara seslenerek küfür ve hakaretlerde bulunduğu videosu kısa sürede uygulamada viral oldu.

Kısa sürede yüksek etkileşim alan bu video, LGBTİ+‘lar ile hak savunucularının tepkisini çekti.

Gelen tepkiler sonrası, Hawley’nin bağlı bulunduğu bir boks ve MMA yönetim ve etkinlik promosyon şirket/ajansı olan MTK Global, boksörle olan sözleşmelerini feshettiğini açıkladı.

Tüm bu olanlar sonrası Hawley, sosyal medya hesabından yayımladığı bir videoyla sözleşmesinin MTK Global tarafından feshedilmesinin nedenini bildiğini söyledi. Aynı videoda eşcinseller taraından taciz edildiği için böyle bir şey yaptığını söyleyen Hawley, şunları söyledi:

“Dün gece sert bir taşa çarptım. Eşcinsel topluluğun bazı üyeleri tarafından iğrenç mesajlar ve rahatsız edici görüntüler alıyordum ve artık bundan bıkmıştım. Bu sebeple bir video çekerek bazı şeyler söyledim. Aslında öyle demek istememiştim.

“Benim de eşcinsel arkadaşlarım, dahası eşcinsel bir kuzenim var. Söylediklerim güzel şeyler değildi ve bunun için üzgünüm. Rahatsız ettiğim insanlardan özür dilerim.

“Ancak eşcinsellerin her gün size uygunsuz videolar ve mesajlar göndermesi, temelde sizi istismar etmesini nasıl değerlendirirsiniz?”

Sözleşmesinin feshedilmesinin büyük bir haksızlık olduğunu söyleyen Hawley, MTK Global yetkililerine seslenerek hikayeyi bir de kendisinden dinlemeleri gerektiğini söyledi. (ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Kadın belediye başkanı, mesaiye pedal çevirerek başladı
...
Pembe Top, bu yıl Neslihan Atagül Doğulu’da
...
Cinsel tacize uğrayan poker oyuncusu, canlı canlı yakılarak öldürüldü
...
Naomi Osaka, kendisine “spora politika karıştırma” diyenlere yanıt verdi

Popüler Haberler

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

500 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

455 kere okundu.

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

435 kere okundu.