Dünya - Voleybol - 2 hafta ago

Galatasaraylı kadın voleybolcular ülkelerine döndü: “Hiçbir kupa sağlığımızdan önemli değil”

Galatasaray Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Yvon Belien ile Anthi Vasilantonaki, koronavirüs giderek yayılması sonrası Türkiye’den ayrılarak ülkelerine döndü.

Yvon Belien

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Galatasaray Voleybol Şube Sorumlusu Okan Böke, sporcu sağlığının bu noktada daha önemli olduğunu söyledi

Böke, “Galatasaray Kulübü olarak bugün Belien ve Anthi’yi ailelerin yanına yollama kararı aldık. Bir kez daha söylüyorum; hiçbir kupa bizim bir kızımızın ya da oğlumuzun ailelerinin sağlığından önemli değildir.” diye konuştu

Yvon Belien, ülkesi Hollandaya’ya dönerken 1,96 boyundaki smaçör Anthi Vasilantonaki ise yine ülkesi Yunanistan’a döndü.

Oyuncuların ülkeden ayrılarak ailelerinin yanlarına gitmesi üzerine sporseverlerde, ilgili oyuncularda koronavirüs belirtilerinin olabileceği şüphesi oluşurken Sporx’te yer alan habere göre oyuncularda koronavirüse dair herhangi bir semptomun görülmediği ve bu yönde bir şüphelerinin olmadığı kaydedildi. İki oyuncunun da test yapılmasını gerektirecek semptomları olmadığı belirtildi.

Galatasaraylı oyuncu isyan etmişti

Öte yandan, Galatasaray Kadın Voleybol Takımı‘nda forma giyen Gizem Karadayı, geçtiğimiz hafta sosyal medyadan yaptığı bir paylaşımla koronavirüs nedeniyle maçların ertelenmemesine tepki göstermişti.

Karadayı, “Kimseye saygısızlık yapmak istemiyorum ancak dünyada bütün ligler iptal olmuşken ülkemizde devam eden liglerin iptal olmaması biraz korkutucu değil mi? Her gün antrenmanlara gelip giderken tedirgin olmamak elde değil. Sağlığımızı her şeyin önüne koyup henüz geç değilken bu konuda adım atılmasını ve içinde bulunduğumuz riskin azalmasını istiyoruz. Ailelerimiz ve sağlığımız her şeyden önce gelir. İşler kontrolden çıkmadan bu konuda bir adım atılmasını diliyoruz. Sağlıkla kalın” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir