Dünya - Futbol - 2 hafta ago

Emre Belözoğlu’ndan Aycan Yanaç’a kadın futbol takımı müjdesi

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, profesyonel olarak futbol oynayan ve şu sıralar Survivor isimli yarışmada yer alan kadın futbolcu Aycan Yanaç’a müjdeyi verdi. Tecrübeli isim, Aycan’dan gelen Fenerbahçe’nin kadın futbol takımı kurması talebini Ali Koç’a bizzat ileteceğini açıkladı.

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı’nda forma giyen Aycan Yanaç, şu sıralar Survivor isimli yarışma programında mücadele ediyor.

Profesyonel futbol kariyerini Almanya‘da sürdüren Yanaç, burada Nürnberg Kadın Futbol Takımı’nda forma giyiyor.

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör, nisan ayında katıldığı bir canlı yayında, Aycan’ın Survivor’da yer almasıyla ilgili açıklamalar yapmış ve Yanaç hakkında söyledikleri büyük ses getirmişti.

TIKLAYIN- Kadın milli takım teknik direktörü, Aycan Yanaç hakkında konuştu: “Benim oyuncularım burada kan ter içinde antrenman yaparken…”

Yarışmada sergilediği futbol performansıyla da dikkat çeken Yanaç, programın 6 mayıs tarihli bölümünde Fenerbahçe’ye bir çağrı yaparak kadın futbol takımı kurulması halinde seve seve forma giyeceğini söylemiş, “Çok isterim. Keşke olsa. Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı kursa banko futbolcu ben olurdum” demişti.

Buçağrısının ardından Yanaç’a müjde, bugün Fenerbahçe futbol takımı kaptanı Emre Belözoğlu’ndan geldi.

Hürriyet’e açıklamalarda bulunan Belözoğlu, Survivor programını zaman buldukça izlediğini belirtti ve “Ben de Fenerbahçeli olduğu için elbette ki Aycan’ı destekliyorum. Ondan gelen Fenerbahçe’nin bir kadın futbol takımı kurması talebini de başkana bizzat ileteceğim” dedi. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir