Futbol

Bayrampaşaspor Başkanı Cengiz Günaydın’dan gazeteci Burcu Eken’e şok sözler: “Sana kimlerin vurduğunu biliyorum”

Ali Safa Korkut

Spor gazetecisi Burcu Eken, Bayrampaşa Spor Kulübü hakkında yaptığı haberler sonrası kulübün son başkanı Cengiz Günaydın tarafından arandığını, aşağılayıcı ve hakaret içerikli sözlere maruz kaldığını söyledi. Eken, Alan Savunması’na konuştu.

On4 Tv bünyesinde spor yorumcusu ve Radyo Gol’de sunucu olarak görev yapan, aynı radyoda “Fiesta” programını da hazırlayıp sunan gazeteci Burcu Eken, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Bayrampaşa Spor Kulübü’nde başkanlık yapan son isim Cengiz Günaydın tarafından aşağılayıcı ve hakaret içerikli sözlere maruz kaldığını söyledi.

Eken, tweetinde “Bugün yaptığım Bayrampaşa Spor Kulübü haberleri sonrası kulübün son başkanı Cengiz Günaydın tarafından aranarak “Aşağılayıcı, küçük düşürücü ve hakaret edici” sözlere maruz kaldığımı sizlerle paylaşmak isterim. Takdir sizlerin.” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN- Ahmet Ercanlar’dan Burcu Eken’e cinsiyetçi sözler: “Yaptığım haberleri namussuzlukla yapıyormuşum”

Eken, gün içinde sosyal medya hesabından, satılması gündemde olan TFF 3. Lig ekibi Bayrampaşa Spor Kulübü’nün kim tarafından satın alındığı, yeni yönetimin kimlerden oluştuğu ve kulüpte hangi mevkilere kimlerin geleceğine yönelik haber paylaşımlarında bulundu.

TIKLAYIN- Transfer haberi veren gazeteciye cinsiyetçi saldırı: “Erkek işine burnunu sokma, evinde temizlik yap”, “Güzel kadınsın bu toplara girme”

Eken, kulübün iş insanı Ethem Sancak tarafından satın alındığını, Sportif Direktörlük görevine Süha Sidal’ın, başkanlığa Erkan Özkaya’nın, As Başkanlığa ise futbolcu Gökhan Çıra’nın getirildiğini paylaştı.

Burcu Eken: “Delirmiş gibi beni aradı, küfürler etti”

Alan Savunması’na konuşan tecrübeli gazeteci, Günaydın tarafından hakaret içerikli ve aşağılayıcı sözlere maruz kalmasının sebebinin de bu bilgileri kamuoyuyla paylaşmak olduğunu söyledi.

Cengiz Günaydın’ın, tweetleri gördükten sonra kendisini arayıp hakaret ve küfürler ettiğini söyleyen Eken, “Gün içerisinde Bayrampaşa Spor Kulübü’nün yeni yapılanmasına dair üst üste birkaç haber girdim. En son, Gökhan Çıra’nın As Başkanlık görevine getirildiğine dair bir tweet atınca adeta delirmiş gibi beni aradı. Küfürler etmeye başladı.” dedi.

Kişiliğine ve gazeteciliğine yönelik hakaretlere maruz kaldığını söyleyen Eken, sözlerini şöyle sürdürdü:

“‘Sana bu haberleri verenin de, senin de…’, ’30 yaşına geldin hala bir b*k olamadın’ gibi hakaretler etti. Bunlarla da yetinmeyip ‘Haber yapmadan önce açıp bana soracaksın’, ‘Gazeteci misin sen? Bir b*k değilsin!’ gibi ifadeler kullandı.

“Son olarak da ‘Sana vuranları da çok iyi biliyorum’ gibi çirkin bir söz söyleyip suratıma kapattı.

“Kulübün satıldığını ona sormadan yazdığım, Ethem Sancak ismini geçirdiğim için öfkelenmiş.”

İlginizi Çekebilir

...
TSYD Kupası’nda kadın hakemler görev aldı
...
TSYD Ankara Kupası’nda kadın hakemler düdük çalacak
...
Quinn, Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan açık kimlikli ilk trans ve non-binary sporcu oldu
...
Trump, Megan Rapinoe’yu hedef aldı: “Radikal solcu, mor saçlı manyak kadın”

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1580 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

1510 kere okundu.

...
Pernille Harder Chelsea’de: Kadın futbol tarihinin en pahalı transferi

1465 kere okundu.