Dünya, Futbol

Trump, Megan Rapinoe’yu hedef aldı: “Radikal solcu, mor saçlı manyak kadın”

Alan Savunması

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) eski başkanı Donald Trump, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalya kazanan ABD Kadın Milli Futbol Takımı’nı ve takım kaptanı Megan Rapinoe’yu eleştirdi. Trump, Rapinoe için “Radikal solcu, mor saçlı manyak kadın” dedi.

Fotoğraflar: PICRYL & Wikipedia

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları yarı final maçında Kanada’ya mağlup olarak final şansını kaybeden ve 3.’lük maçında Avustralya’yı mağlup ederek bronz madalya kazanan ABD Kadın Milli Futbol Takımı, Donald Trump‘ın hedefi olmaya devam ediyor.

Megan Rapinoe, FIFA Kadınlar Dünya Kupası 2019’da; Donald Trump’ın homofobik, mülteci karşıtı ve ırkçı politikaları sebebiyle “Şampiyon olursak Beyaz Saray’a gitmeyeceğim. Arkadaşlarım gidip gitmemek konusunda özgürler ama bana katılırlarsa mutlu olurum” demişti ve şampiyon olduktan sonra takımdan hiçbir oyuncu Beyaz Saray’a gitmemişti.

ABD’de herhangi bir sportif branşta şampiyon olan bir takım, devlet geleneği olarak Beyaz Saray’ı ziyaret ederek mevcut başkanın ödül ve takdirini alıyor.

tıklayın- “O manyağı Beyaz Saray’dan indirmeliyiz” diyen Rapinoe, Biden’ın zaferi sonrası ilk yorumunu yaptı

Trump, Rapinoe’nun bu açıklamaları sonrası adeta küplere binmiş ve şampiyona boyunca ve şampiyona sonrası başta Rapinoe olmak üzere pek çok kez ABD Kadın Milli Futbol Takımı’nı hedef almıştı.

Başkanlığı Joe Biden’a kaptıran Trump, ABD’nin Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 3. olarak bronz madalya kazanmasından sonra bir kez daha Rapinoe ve takımı hedef aldı.

Donald Trump: “Radikal solcu manyak, tüm takımı uyandırdı”

Gazetecilere konuşan Trump, Megan Rapinoe’yu radikal solcu bir manyak olarak niteleyip “Radikal solcu bir manyağın liderliğindeki futbol takımımız, uyanmasaydı bronz yerine altın madalya kazanırdı” ifadelerini kulandı.

Rapinoe’yu takımdaki oyuncuların gözünü açmak ve kendisinin yanlış politikalarını gözler önüne sermekle suçlayan Trump, Rapinoe’nun bu eylemini “uyan(dır)mak” olarak nitelendirdi.

“Uyanmak, kaybettiğiniz anlamına gelir.” diyen eski başkan, Megan Rapinoe ve “uyanmak” hakkında şunları söyledi:

“Uyanan her şey ve herkes kötüye gider ve futbol takımımız kesinlikle uyandı. Takımda ayakta duran birkaç vatansever vardı ama maalesef ülkemize ve Milli Marşımıza saygı duymaktan daha fazlasına ihtiyaçları var.”

“Mor saçlı kadın, radikal solu düşünmekten işini yapmıyor”

“Uyandırıcıları oyuncuları vatanseverlerle değiştirmeli ve yeniden kazanmaya başlamalılar. Mor saçlı kadın korkunç derecede kötü oynadı ve Radikal Sol siyaseti işinden daha fazla düşünüyor, işini yapmamak için çok fazla zaman harcıyor!”

Donald Trump’ın “Korkunç derecede kötü oynadı” dediği Megan Rapinoe, bronz madalya maçında takımı adına 2 gol attı.

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1585 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

1510 kere okundu.

...
Pernille Harder Chelsea’de: Kadın futbol tarihinin en pahalı transferi

1470 kere okundu.