Diğer Sporlar, Dünya

Bakan Kasapoğlu: “Kadınların bu alandaki varlığının ne kadar güçlü olduğunu gördük”

Alan Savunması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, son yıllarda spora yapılan yatırımların meyvesini verdiğini ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda alınan başarıların diğer organizasyonlarda artarak devam edeceğini söyledi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nı yerinde takip eden ve milli sporcuları müsabakalarında yalnız bırakmayan Bakan Kasapoğlu, organizasyonun bitmesine 1 gün kala değerlendirmede bulundu.

Türkiye’nin Tokyo 2020’ye 58 erkek, 50 kadın olmak üzere 108 sporcuyla katıldığını aktaran Kasapoğlu, “Her biri gönlünü, yüreğini ortaya koydu. Heyecanıyla, alın terleriyle gayret gösterdiler. Hepsini tebrik ediyorum. Sporcularımız, farklı branşlarda hem altın hem gümüş hem de bronz madalya kazandı. Madalya kazanan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu, 1-2 yılda birden bire olan bir şey değil. Bu uzun süreç, özveri istiyor, inanmak ve sabırla o yolda yürümek gerekiyor. Madalya alan sporcularımız bunu başardılar.” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, kadınların spordaki varlığının güçlü olduğunu ve daha da yukarılara ilerlediğini söyledi.

“‘Kadın odaklı spor’ diyoruz

Tokyo 2020’de mücadele eden ve başarılar kazanan kadın sporculardan bahseden Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Biz hep spor birkaç branştan ibaret olmadığını söylüyoruz. Bunun sözde bir yaklaşım değil özümüzü ortaya koyan bir ifade olduğunu bu olimpiyatlarda gördük. Her branşta sporcularımızın güçlü yürüyüşünü görüyoruz. ‘Kadın odaklı spor’ diyoruz. Kadınların bu alandaki varlığının ne kadar güçlü olduğunu, yürüyüşün de daha yukarılara doğru ilerlediğini gördük.

“Voleybolcularımız, Filenin Sultanları’nın her maçı ayrı bir heyecandı. Her maçlarında yanlarında olduk, heyecanı, inanmışlığı ve gücü gördük. Güney Kore maçı bir talihsizlik oldu ama ben inanıyorum ki kadın voleybol takımımız olimpiyat şampiyonu olma noktasında en iddialı adaylardan biriydi.

“Anneler, babalar bu işin en önemli mimarları. “

Bununla Busenaz Sürmeneli’nin altın madalyası bizim için ayrı bir gurur oldu. Kendisini, ailesini, hocasını, Trabzonspor kulübünü tebrik ediyorum. Bu yolda nice sporcularımız yetişecek. Yine Buse Naz Çakıroğlu… İki Busenaz’ımız da zirveye oynadılar. Her ikisi de alnının teriyle, inançla gayret gösterdiler. Buse Naz Çakıroğlu’nu da tebrik ediyorum. Bize gümüş madalya getirdi. Onun da ailesini, hocasını ve Fenerbahçe Kulübünü tebrik ediyorum.

Sporcularımızın aileleri önemli bir özveri ortaya koyuyor. Anneler, babalar bu işin en önemli mimarları. Onları tebrik ediyorum. Sporcusunu buraya gönderen, başarı kazanan kulüplerimizin her biri bizim için birer iftihar vesilesi. Hepsini tebrik ediyorum.”

İlginizi Çekebilir

...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Olimpiyatların yıldızıydı: Olivia Podmore, bıraktığı mesajın ardından evinde ölü bulundu
...
Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Arın: Kadın boksunda aldığımız madalyalar tesadüf değil
...
Feryal Abdelaziz, altın madalya kazanan Mısırlı ilk kadın sporcu oldu

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

2190 kere okundu.

...
Rabia Karaca: “Başörtülü olduğum için tepki alıyorum”

2125 kere okundu.

...
Kadın kick boksçular, Dünya Şampiyonası’na damga vurdu

2095 kere okundu.