Dünya, Futbol

Amedspor Asbaşkanı: “Amed, toplumsal cinsiyeti içine sindirmiş bir kenttir”

Alan Savunması

Amedspor Asbaşkanı İhsan Avcı, düzenlediği basın toplantısında kadın futbolu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kadın futboluna da büyük önem verdiklerini belirten Avcı, “Amed, toplumsal cinsiyeti içine sindirmiş bir kenttir” dedi.

Amedspor Yönetim Kurulu, sezon değerlendirmesini için tarihi Sur ilçesinde bir kafede basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, Amedspor Asbaşkanı İhsan Avcı, Teknik Direktör Aykan Atik ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Basın toplantısında konuşan Asbaşkan Avcı, İzmir’de meydana gelen depremde yaşamını yitirenlere baş sağlığı dileyerek sözlerine başladı.

Asbaşkanı İhsan Avcı, burada sadece erkek futbol takımı hakkında değil kadın futbol takımları hakkında da açıklamalarda bulundu.

Kadın futbol takımına da büyük önem verdiklerini söyleyen Avcı, kent olarak toplumsal cinsiyet eşitliğine büyük önem verdiklerini ve kadın futbol takımına da bu bakış açısıyla yaklaştıklarını söyledi.

Avcı, “Biliyorsunuz, Amed kenti bir kadın kenti aynı zamanda toplumsal cinsiyeti içine sindirmiş bir kenttir. Amedspor, bulunduğu coğrafyada bu özelliğini, bu farkındalığını hissettiren bir takımdır. Bu açıdan kadın futbol takımına yaklaşımımız budur. Güçlü, bütünlüklü bir takım oluşturma hedefimiz vardır” dedi.

“Kadın futbol takımının başarısı sürecek”

Amedspor Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Bilal Yakut da 12 yıldır kadın kimliğiyle mücadele ettiklerini, sürdürülebilir başarı için sürdürülebilir yönetim olması gerektiğini vurguladı. Kadın futbol takımlarının geçmişe yönelik alacaklarını ödendiğini aktaran Yakut, altyapıda yeni bir oluşumla sportif başarılarını sürdüreceklerini kaydetti.

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1755 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

1595 kere okundu.

...
Başörtülü sporsevere linç girişimi: “Tesettür böyle zulüm görmedi”

1590 kere okundu.