Diğer Sporlar - Dünya - Ekim 8, 2019

Sümeyye Boyacı, Moskova’da ebru sergisi açtı

Paralimpik milli yüzücü Sümeyye Boyacı, Rusya’nın başkenti Moskova’da eski ve yeni çalışmalarından oluşan bir ebru sergisi açtı.

Eylül ayında Londra’da düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda kadınlarda 50 metre sırtüstü finalinde gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi olan Sümeyye Boyacı, spor dışında sanatla da ilgileniyor.

Paralimpik milli yüzücü, son olarak Moskova’da bir ebru sergisi açtı. İlkokulda başladığı ebru sanatında küçük yaşta çeşitli eserler üreten Boyacı, hem onları hem de yaptığı yeni eserleri bu sergide görücüye çıkarıyor.

Durumu sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Boyacı, ”Ebru sanatını yeniden yapmak, tekrar bu işlerle uğraşmaya başlamak öyle güzel ki…” açıklamasında bulundu.

Ebru sanatına ilkokul öğretmeninin yönlendirmesiyle başladığını ve liseye geçiş sınavı olan TEOG’a kadar 7 yıl boyunca devam ettiğini söyleyen Boyacı, şu ifadeleri kullandı: ”TEOGa kadar düzenli olarak sürdürmüş ve ardından yüzmede ilerlemem, daha çok yoğunlaşmamla 4 sene ara vermiştim. Taa ki bu güne kadar. Şimdi yıllar önce yaptığım ebruları Moskova’da sergileyeceğim.”

Canlı performans sergileyecek

Dün başlayan serginin ilk gününün güzel geçtiğini söyleyen Boyacı, asıl büyük günün 8 Ekim (bugün) olduğunu söyledi. Boyacı bugün 14:30’da Crocus City Hall’da gerçekleşecek sergide canlı performans sergileyip bir de workshop yapacak.

Katılımcılarla birlikte bir ebru çalışması yapacaklarını belirten Boyacı, Moskova’daki herkesi Crocus City Hall’daki sergisine davet etti. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir