Dünya, Futbol

Scott Brown: “Her soyunma odasında bir LGBTİ+ var”

Alan Savunması

İskoçya Ligi ekiplerinden Celtic’in kaptanı Scott Brown, futboldaki homofobi hakkında konuştu. Brown, her soyunma odasında bir eşcinsel futbolcu olduğuna dair duyumlar aldıklarını söyledi.

Scott Brown, okuldaki en iyi arkadaşının eşcinsel olduğunu açıklaması üzerine homofobiye karşı mücadele etme kararı aldığını söyledi.

Daha önce ağustos ayında bir açıklama yaparak Celtic’te eşcinsel bir futbolcu görmeyi çok istediğini ve her ne olursa olsun ona destek olacaklarını söyleyen Brown, bu doğrultudaki açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.

“İnsanlar her gün bu korkuyla yaşıyorlar”

Paddy Power’ın Gay Times dergisiyle ortaklaşa yürüttüğü homofobi karşıtı bir kampanya çerçevesinde konuşan Brown, “Okuldaki en iyi arkadaşım bana eşcinsel olduğunu söyledi ama diğer insanlara nasıl söyleyeceğini bilmiyordu. Bu, onun için hayatında yapabileceği en zor şeydi” diye konuştu.

En yakın arkadaşının içinde bulunduğu durum sebebiyle homofobiyle mücadele etme kararı aldığını söyleyen Brown, yaptığı konuşmada “Şimdi insanların yönelimlerini açıklamasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu sizin oğlunuz veya kızlarınızdan biri de olabilir. Bunu, insanlar için mümkün olduğunca kolaylaştırmalıyız. Onlar bu korkuyla her gün yaşıyorlar” dedi.

“Her soyunma odasında bir LGBTİ+ olduğunu söylüyorlar”

Fotoğraf: Gay Times

34 yaşındaki futbolcu, ağustos ayında da bir açıklama yapmış ve Celtic’te bir LGBTİ+ futbolcu görmenin kendisini çok mutlu edeceğini söylemişti.

Brown, “Kim olursanız olun, nerede olursanız veya nereden gelirseniz gelin size kucak açacağız. Burası büyük bir kulüp, bir aile kulübü. Eşcinsel ya da biseksüel olmanız önemli değil. O formayı giyer giymez artık bizden birisiniz” diye konuşmuştu.

Tecrübeli oyuncu, her ne olursa olsun kulüplerinde bir eşcinsel futbolcu görmekten mutluluk duyacaklarını belirterek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Her soyunma odasında bir LGBTİ+ olduğunu söylüyorlar, bunu saklamak zor olmalı. Umarım insanlar yönelimlerini açıklamak konusunda kendilerini rahat hisseder. Kim olduğunu gizlemek zorunda olduğumu hayal edemiyorum. Çevrenizdeki insalardan gizlenmek zor olmalı.

İlginizi Çekebilir

...
“Sadece bir ev hanımından daha fazlası olma hayali olan kızlar ve kadınlar için bir değişiklik meydana getirmek istedim”
...
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı’ndan homofobik sözler!
...
Kadın futbol takımında 14 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı!
...
Maryam Shojaei: Ben bu harekete başladığımda insanlar deli olduğumu düşünüyordu

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

285 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

265 kere okundu.