Diğer Sporlar

Mansur Yavaş, Hilal Zeyneb Saraç’ı tebrik etti

Alan Savunması

Ankara Büyüklehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda kadınlar kategorisinde şampiyonluğa ulaşan Hilal Zeyneb Saraç’ı tebrik etti.

2018’de ilk kez katıldığı 30. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda kadınlar genel klasman birincisi olan, geçen yıl Temmuz’da gerçekleşen 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda da erkekler genel klasman birincisini de geride bırakarak yarış tarihine gerçekten tam olarak adını altın harflerle yazdıran Hilal Zeyneb Saraç, bu yıl da başarısını sürdürdü.

TIKLAYIN- Hastalığına iyi gelsin diye başladı, rekorlar kırdı: Hilal Zeyneb Saraç: “Basın, başarımı görmedi”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 32.si düzenlenen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda 34 ülkeden 1765 yüzücü, Anadolu Yakası’nda Kanlıca’dan başlayıp Avrupa Yakası’nda Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulan 6,5 kilometrelik parkurda mücadele etti.

23 Ağustos’ta yapılan ve dünyada Asya’dan Avrupa’ya yüzülen tek organizasyon olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda kadınlarda Hilal Zeyneb Saraç, 47 dakika 52 saniye ile bu sene de Boğazın şampiyonu oldu.

TIKLAYIN – Boğazın kadın şampiyonları: “Kadın sporcuların fotoğrafları bile çekilmiyor, aileme göndermek için fotoğraf aradım ancak sadece erkekleri çekmişler”

Genç yüzücü, dün sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kendisini aradığını ve bu başarısından ötürü tebrik ettiğini söyledi.

Yavaş’ın bu hareketi sebebiyle büyük bir mutuluk duyduğunu belirten Saraç, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Dünya Açık Su Kuruluşu (WOWSA) tarafından en iyi açık su organizasyonu seçilmiş, tüm dünyada değer gören ve her sene İstanbul’da 50’den fazla ülkeden 2400 sporcunun katılımı ile düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na 2018 yılında ilk defa katılarak kadınlar genel klasman 1.si oldum. 2019’da erkekler genel klasman birincisinden hızlı yüzerek 31 yıllık rekoru kırdım ve boğaz tarihinde bir ilki gerçekleştirdim. 2020 yılında bir kez daha kadınlar genel klasman şampiyonu oldum. 

“Ankaralı milli bir yüzücü olarak 3 sene üst üste aldığım başarı sebebiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın MANSUR YAVAŞ’ın beni telefonla arayarak tebrik etmesinden çok mutlu oldum ve moral buldum. Sayın başkanımıza ilgisi için çok teşekkür ederim.”

İlginizi Çekebilir

...
Nicola Adams: Basında ‘biseksüel’ olarak anılmak sinir bozucu olmaya başlamıştı
...
Lori Lindsey: Trans kadınların sporda yer alması, hiç kimse için tehdit unsuru olmaz
...
Kadın belediye başkanı, mesaiye pedal çevirerek başladı
...
Pembe Top, bu yıl Neslihan Atagül Doğulu’da

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

510 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

455 kere okundu.

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

435 kere okundu.