Dünya, Futbol

Kireçburnu Kadın Futbol Takımı’nda kriz

Alan Savunması

Kireçburnu Kadın Futbol Takımı oyuncularından Zehra Borazancı ile Dilek Özbiler, maaşlarının ödenmediğini ve takımdan ayrılmak istediklerini ancak kulüp tarafından hem kadro dışı bırakıldıklarını hem de transferlerinin engellendiğini söyledi. Kulüp ise bu açıklamaları oldukça sert bir dille yalanladı.

TFF Kadınlar 1. Lig ekiplerinden Kireçburnu‘nda futbolcularla yönetim arasından bir kriz yaşanıyor

Takım futbolcularından Zehra Borazancı ile Dilek Özbiler, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayımlayarak kulüp hakkında oldukça önemli iddialarda bulundular.

TIKLAYIN- Kireçburnu Kadın Futbol Takımı’ndan TFF’ye ve rakip takımlara gözdağı: “Ne görürsek aynı şekilde karşılık vereceğiz”

Maaşının ödenmediğini ve ayrılmak istemesine rağmen kulübün transferini engellediğini söyleyen Zehra Borazancı şu ifadeleri kullandı:

Borazancı ve Özbiler’in sosyal medya paylaşımları

“Sezon başında anlaştığım takım Kireçburnu’ndan ayrıldığımı bildirmiştim. Israrla, lisansımı bedava almalarına rağmen kendilerince akıllık edip 7.500 TL ve aynı zamanda maç başı anlaştığım paramı da ödemeyip kendileri hak talep ediyorlar. Haklılarmış gibi bir de gideceğim takıma göndermiyorlar. İşte kadın futbolunun katillerisiniz ve terbiyesizsiniz. Sizin gibiler yüzünden insanlar futbol oynayamıyor ve başarı elde edemiyor, önü kesiliyor. Sizi Allah’a bile havale etmiyorum”

Transferinin kulüp tarafından engellendiğini söyleyen bir diğer isim ise Dilek Özbiler oldu. Özbiler ise şu açıklamayı yaptı:

“Çok üzülerek söylüyorum ki Kireçburnu takımından bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım. 2. Devrede bir sürü kulüpten teklif gelmesine rağmen bu sezon başka bir takımda oynamayacağım. Nedeni ise, elimde bonservisim ve ayrılmak istersem ‘gönül rahatlığıyla ayrılabilir’ anlaşması yapmama rağmen, şu an gideceğim takımdan Kireçburnu’nun, hakkı olmayan bir bonservis parası istemesidir.”

“Yöneticimize ‘Yapacağınız işi s….’ dedi”

Kireçburnu kulübünün açıklaması

Kulüp, bu paylaşımların üzerine her iki futbolcu için de ayrı ayrı açıklama yaptı. Futbolculardan Zehra Borazancı hakkında oldukça çarpıcı iddialarda bulunan kulüp, Borazancı’nın kulüp yöneticisine küfrettiğini ve ödemelerinin eksiksiz olarak yatırıldığını söyledi:

“Zehra Borazancı, deplasman dönüşünde takım otobüsünden inerken bir yöneticimize ‘Yapacağınız işi s…!’ şeklinde bir cümle kullanmıştır. Bu ahlaksız tavrından ötürü affedilmeyecek bir pozisyonda kendisini bırakmıştır.Bu konuda şahitlerimiz bulunmaktadır.

“Borazancı’nın hiçbir ödemesi eksik değildir. Sezonun ilk bölümü olmak üzere her hafta 700-800 TL arasında değişen uçak bileti alınmış, 600 TL olan maç başı ücreti, her maç sonunda kendisine verilmiştir.

“Tüm bu harcamaların haricinde kendisi Kıbrıs’ta çalıştığı için maç günleri yerini bırakacağı iş arkadaşı için günlük 150 TL gibi ekstra ücret bile talep etmiş, yöneticilerimiz yine bu ödemeleri kendisine iletmiştir”

“Formasını çıkartmadan maç başı ücretini istiyor”

Kulüp, Borazancı’yı “parayı seven insan” olarak tanımlayarak açıklamaları şöyle sürdürdü:

“Zehra Borazancı, o kadar parayı seven bir kişidir ki maç öncesinde ve maç bitiş düdüğü ile formasını çıkartmadan maç başı ücretini talep etmektedir. Maçın devre arasında sormamasına şaşırdık açıkçası.

“Borazancı’nın eksik bir ödemesi kaldıysa, bunun sebebi idari cezası ve kulübe ait olan antrenman ürünlerini teslim etmemesidir.

“Terbiye yoksunu sporcu”

“Disiplinsiz tavırları ile takım içerisindeki düzeni bozan, yöneticisine küfür etme terbiyesizliği gösteren bu şahıs hakkında kulüp avukatımız bilgilendirilmiş olup, attığı iftiralar sonucunda kulübümüzü itibarsızlaştırmaya yönelik tavrından ötürü yasal süreç başlatılacak ve suç duyurusunda bulunulacaktır.

“Son olarak da kulübümüz kendi rızasıyla aldığı karar ile an itibarıyla hiçbir kulüple ücretli ücretsiz anlaşmayacak ve sporcunun bonservisini vermeyecektir. TERBİYE YOKSUNU bu sporcuyu çok isteyen kulüpler arzu ederlerse TFF üzerinden serbest kalma bedelini ödeyerek sporcunun bonservisini alabilir.”

“Sporcuları yönetime karşı kışkırttı”

Kulüp, bir diğer futbolcu Dilek Özbiler hakkında da bir açıklama yayımladı. Özbiler’in, kendi talebiyle takımdan ayrılmak istediğini söyleyen kulüp yönetimi, futbolcunun maaşını ise eksiksiz olarak yatırıldığını söyledi.

“Dilek Özbiler, yeni sezon için ön şart olarak 2.000 TL peşinat istemiş, her hafta maç başı ücretini almıştır. Ligin ikinci yarısı yeniden bir peşinat isteyen sporcumuzun, yaptığımız yatırımın karşılığını vermediğini düşündüğümüz için kulübümüz devam etmeme kararı almıştır.

“Kulübümüzün Özbiler özelinde bonservis istemesinin nedeni; yöneticiler ile birkaç kez münakaşaya girmesi, takım içerisinde huzursuzluk çıkararak sporcuları yönetim ile karşı karşıya getirmesi, bugüne kadar olan yatırımların hiç yapılmamışçasına tavır sergilemesidir.

“Linç kampanyasındaki eforunu sahada da görmek isterdik”

Özbiler’in bonservisi hakkında katı bir tutumları olmadığını ancak sembolik de olsa bir ücret talep ettiklerini söyleyen kulüp, açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

“Dilek Özbiler, aynı zamanda antrenman malzemelerini geri vermeyerek niyetinin ne olduğu konusunda bizlere oldukça net fikirler vermiştir.

Antrenmanlara katılmadan sadece maça gelen bir sporcunun, şu anda sosyal medya üzerinden yaptığı linç kampanyasındaki eforunu sahada da görmek ve duygulanmak isterdik.

İlginizi Çekebilir

...
Pembe Top, bu yıl Neslihan Atagül Doğulu’da
...
Hamileliği sebebiyle tepki alan Carli Lloyd, ilk kez konuştu
...
Cinsel tacize uğrayan poker oyuncusu, canlı canlı yakılarak öldürüldü
...
Siyahi haklarını savunmak için basketbolu bıraktı, hapisten çıkmasını sağladığı muvekkiliyle evlendi

Popüler Haberler

...
İngiltere’de gündem: Kadın spor yorumcuları

500 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

455 kere okundu.

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

425 kere okundu.