Dünya, Futbol

İstanbul’da ”Kapsayıcı Futbolu Düşlemek” atölyesi gerçekleştirilecek

Alan Savunması

17 Ekim 2019 Perşembe günü 10.00-18.00 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde ”Kapsayıcı Futbolu Düşlemek” başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirilecek. Futbola toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifiyle yaklaşılacak olan atölyeye katılım ücretsiz.

Etkinlik, uluslararası bir ağ olan FARE Network desteği ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü, BİLGİ Gender ve Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği tarafından düzenleniyor.

Etkinlikte Şiddetsizlik Merkezi ve BoMoVu (Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi) katkısı ile atölyeler düzenlenecek, deneyim paylaşım alanları yaratılacak ve forum tiyatro gerçekleştirilecek. 

Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifiyle bu konuya yaklaşan, alanında uzman farklı bileşenlerin birbirini tanıyabileceği etkinlikte, “Neler yapabiliriz?, Ne istiyoruz, Ne bekliyoruz?” sorularına cevap aranacak. 

Sınırlı sayıda katılımcının dâhil edileceği bir günlük atölyeye katılım ücretsiz. Katılımcılara atölye sonunda katılım belgesi verilecek.

”Futbol sadece futbol olmadığı gibi, sadece erkeklerin oyunu da değildir. Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifini bu konuda genişletmeyi ve farkındalığı artırmayı amaçlayan etkinliğimize sizleri de bekliyoruz” ifadesiyle çağrıya açılan atölye için son başvuru tarihi: 14 Ekim 2019, Salı.

Buraya tıklayarak atölyeye katılım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Birlikte öğrenip birlikte güçleneceğiz ve  Futbolda Cinsiyetçiliğe Son! diyeceğiz çünkü #FutbolHerkesİçindir!” sloganının kullanıldığı atölye hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. (ASK)

Etkinlik afişi

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1855 kere okundu.

...
Başörtülü sporsevere linç girişimi: “Tesettür böyle zulüm görmedi”

1765 kere okundu.

...
Kadın kick boksçular, Dünya Şampiyonası’na damga vurdu

1715 kere okundu.