Diğer Sporlar, Dünya, Futbol

İngiltere Futbol Federasyonu’ndan Gökkuşağı Bağcıkları’na destek: ”Mutluluk duyarız”

Alan Savunması

İngiltere Futbol Federasyonu, İngiltere’de her yıl Kasım ve Aralık aylarında LGBTİ+’lara destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen Gökkuşağı Bağcıkları kampanyasına bu yıl da destek olmayı sürdüreceğini açıkladı.

Dünyanın en köklü ve prestijli futbol liglerinden biri olan İngiltere Premier Lig’de, her yıl Kasım ve Aralık aylarında oynanan maçlarda LGBTİ+’lara destek olmak ve farkındalık yaratmak amacıyla ‘’Stonewall Rainbow Laces (Stonewall Gökkuşağı Bağcıkları)’’ kampanyası kapsamında bir dizi etkinlik düzenleniyor.

LGBTİ+’ların haklarını korumayı ve yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan Birleşik Krallık merkezli bir yardım kuruluşu olan Stonewall tarafından yürütülen etkinlikler çerçevesinde, futbolcular maçlarda gökkuşağı renklerinden oluşan ayakkabı bağcıkları ve yine aynı renklerden oluşan kaptanlık pazı bantları kullanırken, kulüpler de maç önü seremonilerinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek LGBT+ bireylere karşı farkındalık oluşmasını sağlayacak mesajlar veriyor.

İngiltere Futbol Federasyonu, bu yıl 22 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikler öncesi bir açıklama yayımlayarak kampanyaya olan desteklerini her yıl olduğu gibi bu yıl da sürdüreceklerini açıkladı.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

22 Kasım Cuma – 8 Aralık Pazar tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan 2019 Gökkuşağı Bağcıkları kampanyasının bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Umarız siz de LGBTİ+ topluluğuna desteğinizi gösterirsiniz ve bu süre zarfında kampanyaya katılarak futbolun herkesin oyunu olduğunu gösterebiliriz.

Bunu ister tribünlerden takımınızı destekleyerek, ister liginizin veya kulübünüz düzenlediği organizasyonlara katılım sağlayarak yapın. Gökkuşağı Bağcıkları kampanyasında yere topluluklarınızı destekleyin.

(ASK)

İlginizi Çekebilir

...
“Doktorum bana bir daha asla yürüyemeyeceğimi söyledi, annem ise yürüyeceğimi. Ben anneme inandım.”
...
Ruqsana Begum: “Benim hikayem bokstan daha büyük”
...
Tarihe geçen kadın e-spor oyuncusu Helin Erol’a cinsiyetçi saldırı
...
Türkiye’nin ilk kadın parkur sporcusu olan Hazal Nehir’e büyük ödül

Popüler Haberler

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

375 kere okundu.

...
Bahar Özgüvenç, “Futbol erkek oyunu mudur?” diye soran sunucuya yanıt verdi, stüdyo buz kesti

325 kere okundu.

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

325 kere okundu.