Diğer Sporlar - Dünya - Futbol - 3 hafta ago

Bakan Kasapoğlu: “Kadınlarımızı spor alanlarına çekmenin gayreti içindeyiz”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kadın odaklı spor politikası gereği kadınların spor alanlarına erişimini kolaylaştırmanın gayreti içinde oldukları söyledi.

Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Düzce’ye giden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Düzce Valisini ziyaret ettikten sonra Şıralık Spor Tesislerini gezdi. Tesisleri gezerek tesis müdürlerinden bilgi alan Kasapoğlu, burada açıklamalarda bulundu.

“Sadece futbolda da değil, diğer sporlarda da önemli noktalara geldik” diyen Kasapoğlu, özellikle kadınlara yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.

TIKLAYIN- Spor Bakanı Kasapoğlu: ”Kadınlarımızı spora teşvik edeceğiz”

Bakan Kasapoğlu, kadınların spora teşvik edilmesi konusunda birtakım girişimlerde bulunacaklarını belirten belirterek, “Kadınlarımıza yönelik müjdelerimiz var. Kadın odaklı spor politikamız gereği, kadınlarımızı spor alanlarına çekme noktasında kadınlarımızın ihtiyaç ve taleplerine göre spor alanları, onların tercihlerine göre planlamanın ve bu noktadaki imkanları artırmanın ve erişimin kolaylaştırmanın gayreti içindeyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir