Dünya - Futbol - Kasım 17, 2019

A Milli Kadın Futbol Takımı’nda ayrılık: “Dışarıdan konuşmak cahillerin işi”

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı’nda teknik direktör Talat Tuncel, görevinden istifa etti.

Türkiye A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Talat Tuncel, son UEFA Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası Grup eleme maçında alınan
8-0’lık Hollanda mağlubiyetinin ardından görevinden istifa etti.

2021 UEFA Avrupa Kadınlar Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda mücadele eden A Milli Kadın Futbol Takımı, Talat Tuncel yönetiminde grupta çıktığı 5 maçta 4 mağlubiyet, 1 beraberlik aldı. Bu sonuçla toplam 1 puanı bulunan milli takım, 6 takımın yer aldığı grupta son sırada yer alıyor.

Daha önce 17, 19 ve 21 yaş altı milli takımları da çalıştıran Tuncel, 2014’ten beri A Milli Takım’da görev yapıyordu.

“Kimse destek olmazken siz bize destek oldunuz”

A Milli Takım’ın başarılı oyuncularından Melike Pekel, Instagram hesabından bir paylaşım yaparak istifa eden Tuncel’e veda etti.

Tuncel için “Benim için bir hocadan fazlası oldunuz diyen Pekel, şu ifadeleri kullandı:

“Yeri geldi beraber güldük, yeri geldi beraber üzüldük. Bir hocadan daha fazlası oldunuz benim için. Siz bizleri anladınız, kimse bizi anlamazken örnek davranışlarınızla hepimize örnek oldunuz. Bu işin içinde olmayanlar bilemez ne zorluklarla bu işi yaptığınızı. Bize destek yokken siz o desteği bize verdiniz. Dışarıdan konuşmak her zaman kolay, cahillerin yaptığı bir şeydir. Susmak ise olgun ve bu işi bilen insanın yaptığı bir şeydir. Siz işinizi, gerekeni her zaman yaptınız. Bizlere her zaman inandınız. Bazı şeyler olmadıysa suçlular, sebep olanlar zaten ortada. Ben milli takıma ilk geldiğimde siz vardınız, bu bir ayrılık değil, sadece yoluna devam etmektir. Her şey için teşekkürler Talat hocam” (ÖA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir