Dünya - Futbol - Ekim 11, 2019

“Yeşil sahalarda kadın hakem sayısını artıracağız”

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, futbol maçlarında görev alan kadın hakemlerin sayısını artıracaklarını açıkladı. Alp, ”Özellikle kadın hakemlerimizin gelişimi için önemli ölçüde çalışmalar yaptık, yapmaya devam edeceğiz” dedi.

MHK Bakanı Zekeriya Alp, Kırklareli İl Hakem Kurulu tarafından Lüleburgazda düzenlenen, ”Merkez Hakem Kurulu Birinci Bölge Tanıtım ve Tanışma Paneli” katıldı. Burada bir konuşma yapan Alp, yeşil sahalarda görev alan kadın hakem sayısını artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Panelde genç hakemlere çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Alp, “Başarılı olan tüm hakemlerimize yeteneklerinin karşılığını vereceğiz. Hatır gönül işi ile bizlere gelmeyin, torpil sisteminin hakemler arasında olamayacağını ve başarının mümkün olmadığını bilmenizi isteriz. Siz gençlerin çok çalışarak bol bol müsabaka ve hakem izleyerek tecrübenizi artırınız. Yeşil sahalarda kadın hakem sayısını artıracağız. Özellikle kadın hakemlerimizin gelişimi için önemli ölçüde çalışmalar yaptık, yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir