Dünya, Futbol

YABPA Kadın Futbol Takımı: ”Çaresizliğimizin çığlığına kulaklarınızı kapatmayın”

Alan Savunması

Samsun’un İlkadım ilçesinde okul takımı olarak kurulan ve gösterdiği başarıyla TFF Kadınlar Futbol 1. Lig’e kadar yükselen Samsun YABPA Kadın Futbol Takımı, maddi imkansızlıklar sebebiyle zor günler geçiriyor. Kulüp, son olarak sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayımlayarak ”çığlığımız karşısında sessiz kalmayın” ifadeleriyle yardım çağrısında bulundu.

81 gol atıp yalnızca 3 gol yediği 2013-2014 sezonunda 16 maçta 16 galibiyet alarak namağlup şampiyon olan ve TFF 1. Lig’e yükselen Samsun YABPA Kadın Futbol Takımı‘nın başkanlı Ali Akyüz, geçtiğimiz ay Alan Savunması aracılığıyla kamuoyuna seslenmiş ve kulübün faaliyetlerini sürdürebilmesi için maddi destek çağrısında bulunmuştu.

TIKLAYIN- Samsun Yabpa Kadın Futbol Takımı yardım bekliyor: ‘’Futbolcular peynir ekmekle maça çıkıyor’’

Kulüp, geçen süre içerisinde herhangi bir destek göremeyince geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bir açıklama yayımladı. Kulüpte forma giyen kadın futbolcular, ortak kaleme aldıkları bir metinle içinde bulundukları zor şartları dile getirerek yardım çağrısından bulundu.

”Bizler beş yıldızlı lüks otellerde kalmak istemiyoruz! Kadın takımı olarak sizlerin eş ve kız çocuklarınıza uygun gördüğünüz yerlerde yatmak istiyoruz!” diyen futbolcular, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

”Şimdi soruyoruz Samsun şehrine, bu kadar büyük bir şehirden bir takıma neden destek verilmez? Bizler kimseden milyon dolarlar istemiyoruz! Sadece okula ve idmanlarımıza gidip gelebilmek için harçlık istiyoruz!!!

”Bizler deplasmanlara gitmek için uçak istemiyoruz! Otobüsle 15 saat KOLTUKLARDA YATARAK gidip maçımızı oynayıp dönmek istiyoruz!

”Bizler beş yıldızlı lüks otellerde kalmak istemiyoruz! Kadın takımı olarak sizlerin eş ve kız çocuklarınıza uygun gördüğünüz yerlerde yatmak istiyoruz!

”Bizler yolda restoranlarda yemek yemek istemiyoruz!!! Domates peynir ekmek yemek istiyoruz!!! Ve biz bu şehrimize ŞAMPİYONLUK yaşatmak istiyoruz. Bizler bunun için hazırız ve bu yazılanların hepsinde samimiyiz.

”Ama ne YAZIK Kİ SAMSUN’a, Şehrinin tek kadın futbol takımı deplasmana gitmek için KOSKOCA ŞEHİRDE otobüs mazot desteği bulamıyor.

”Bizleri bu cümleleri açık yazdığımız için ayıplayan olursa eğer; Neden yazdığımızı bir düşünsünler. Yazılanların Çaresizliğimizin imdat çağrısı olduğunu unutmayın ve artık kulaklarınızı kapatıp sessiz kalmayın.

-İlkadım Belediyesi Yabancılar Pazarı Spor Kulübü Bayan Futbol Takımı

(ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Koşu yapan kadınların %84’ü tacize uğruyor
...
Sporda yükselen ırkçılık: “Toplumsal hayata bu kadar etki eden bir durumun futbola yansımamasına imkan yok”
...
UEFA’dan Dilan Deniz Gökçek’e görev
...
Lori Lindsey: “Ben lezbiyenim ve farklı olmanın nasıl hissettirdiğini hatırlıyorum”

Popüler Haberler

...
Başörtüsüyle spor yapan hâfıza linç girişimi: “İzlerken utandım, sen kadınsın, edebini bileceksin!”

510 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

455 kere okundu.

...
Dilara Gedikoğlu: Cinsiyet ayrımı sadece sporda değil toplumdaki çoğu noktada karşımıza çıkıyor

440 kere okundu.