Diğer Sporlar - Dünya - Ağustos 10, 2019

Tutya Yılmaz: ”Vücudum hakkında düşündükleriniz umurumda değil”

Başarılı jimnastikçi Tutya Yılmaz, kaslı bir vücuda sahip olması sebebiyle aldığı eleştirilere yanıt verdi.

Yaptığı hareketle Jimnastik literatüründe ismine yer veren 20 yaşındaki Türkiyeli jimnastikçi Tutya Yılmaz, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Bir kadın olarak kaslı bir vücuda sahip olduğu için eleştirildiğini söyleyen Yılmaz, ”Kimin ne dediği, vücudum hakkında ne düşündüğü umurumda değil” dedi.


“Kas Yığını” diyerek küçümsemeye çalıştığınız şey benim başarı hikayem”

Yılmaz, ”bir genç kız olarak söylemek istediğim bazı şeyler var” başlığıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bugün bu fotoğrafın altına başka şeyler yazmayı planlamıştım fakat hikayelerimden birine gelen densiz bir yorum üzerine fikrimi değiştirdim.

Bir genç kız olarak söylemek istediğim bazı şeyler var. Ben bir sporcuyum ve yaptığım spor gereği vücudum normal bir bireye göre daha kaslı! Bu, zaman zaman benim de takıldığım bir konu; hatta fazla kaslı çıktığım birçok kareyi de koymuyorum.

Bugün bu fotoğrafı paylaşmadan önce, çok kaslı durduğumu düşündüm ve fotoğrafı ne kadar sevsem de paylaşmaktan çekindim. Çok sevdiğim ve fikrine güvendiğim birkaç kişiye fotoğrafı attım ve yorumlarını sordum.

Çünkü her ne kadar takmıyorum bu tür yorumları desem de zaman zaman insanın kalbini kırılıyor, çünkü nihayetinde ben de bir insanım… Sonra bir karar aldım ve bundan sonra kim ne derse desin kafama takmayacağım. Bu kendime verdiğim değerli bir söz.

Çünkü ben buyum ve ben kendimi bu halimle seviyorum. Senin “Kas Yığını” dediğin şey benim 16 yıllık emeğim, gözyaşım, döktüğüm ter, harcadığım emek, kaçırdığım mezuniyetim ve yazamadığım bir dünya şey…

Senin “Kas Yığını” diyerek küçümsemeye çalıştığın şey benim başarı hikayem… Kimin ne dediği, vücudum hakkında ne düşündüğü umurumda değil. Çünkü kendimi seviyorum, kendime ve emeğime saygı duyuyorum.

Bunu buraya yazıyorum, çünkü beni örnek alan çok sayıda insan var. Ve onlara öz güvenin, kendini sevmenin, “el alemi” takmamanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istedim. Kendinizi sevin arkadaşlar, çünkü kendini seven herkesi, her şeyi sever” (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir