Dünya - Eylül 9, 2019

Türkiye-Sırbistan kadınlar voleybol final maçının spikerine tepkiler büyüyor

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda Türkiye ile Sırbistan’ın karşılaştığı final maçının spikeri Kerem Öncel, izleyicilerin büyük tepkisini topladı.

2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası bu akşam Türkiye-Sırbistan finaliyle sona erdi. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, üstün bir performans sergilediği maçta son Dünya ve Avrupa Şampiyonu Sırbistan’a karar setinde mağlup oldu. Milliler bu sonuçla şampiyonada ikinci olarak gümüş madalya elde ederken izleyenlerin büyük takdirini topladı.

TRT Spor ekranlarından yayımlanan karşılaşmanın spikeri Kerem Öncel ise izleyicilerin büyük tepkisini topladı. Maç içerisinde sık sık rakip takım oyuncularını ve antrenörünü eleştiren Öncel, eleştiri oklarını özellikle 4. set ile karar setinde yer yer Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularına da yöneltti.

İzleyicileri rahatsız eden bir diğer önemli nokta ise Öncel’in, Türkiyeli ve Sırbistanlı kadın voleybolcuları eleştirmesinin yanı sıra bu eleştirileri yaparken kullandığı üslup oldu.

Öncel’in, “Türk kadınına fırsat verilince neler yapabileceklerini gördük” cümlesi ise tepki toplayan bir başka olaydı. İzleyenler bu tavrı ”tepeden bakmak” olarak değerlendirdi.

Öncel, bir pozisyonda hakemin yanlış vermesi üzerine ise “Bizim içimizden söylemek istediğimizi eminim ekran başında söylüyorsunuz” ifadelerini kullandı.


”Rakibe saygı yok, hakeme saygı yok, oyuncularımıza saygı yok”

Maçı ekranları başında seyreden izleyiciler, tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Kimi kullanıcılar spikerin saldırgan bir dil kullandığını söylerken, kimi de kadın spikerler yerine erkek bir futbol spikerinin maçı anlatmasına tepkiliydi.

”Kahvehane ağzıyla, mahalle maçına bağladınız yine”

(ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir