Diğer Sporlar - Dünya - Ağustos 11, 2019

Teniste kadın dayanışması kazandı

Rogers Cup finalinde Serena Williams ile Bianca Andreescu arasında oynanan maç duygu dolu anlara sahne oldu.

Rogers Cup finalinde Serena Williams ile Bianca Andreescu karşı karşıya geldi. Serena Williams, Toronto’da oynanan maçta 3-1 gerideyken yaşadığı sakatlık nedeniyle karşılaşmadan çekildi ve şampiyon Andreescu oldu.

Andreescu, bu galibiyetle son 50 yılda Rogers Cup’ı kazanan ilk Kanadalı kadın tenisçi olurken maçtaki asıl önemli olay ise Williams’ın sakatlığı sonrası yaşandı.

TIKLAYIN – Serena Williams: ”Hayatımın sonuna kadar eşitlik için mücadele edeceğim”

Kolundaki ağrı sebebiyle bir süre saha kenarına gelerek burada tedavi gören Williams, oyuna devam edemeyeceğini açıklayarak maçtan çekildi. Bu kararın ardından şampiyonluğu rakibine bırakan Williams, gözyaşlarını tutamadı.

Bunun ardından rakibinin gözyaşlarını gören Andreescu, teselli etmek üzere Williams’ın yanına giderken bu hareketi sebebiyle tribünlerden alkış aldı.

Andrescu, burada bir süre Williams ile sohbet ederken, bu sohbet yer yer gülüşmelere sahne oldu. Gülüşmeler sonunda iki taraf da gözyaşlarını tutamazken Williams ile Andreescu’nun bu görüntüsü tribünlerden uzun süre alkış aldı.

23 Grand Slam şampiyonu tenisçi Serena Williams, Marie Bouzkova ile oynadığı maçta filenin kasnaklarına çarpmış ve koluna darbe almıştı. (ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir