Dünya - Eylül 8, 2019

Sümeyye Boyacı dünya şampiyonluğu için Londra’ya gitti

Paralimpik yüzmede rekordan rekora koşan milli sporcu Sümeyye Boyacı, Para Swimming World Serisi’nde Amerika, İtalya, Finlandiya, Singapur ve Almanya’da toplam 6 altın, 2 gümüş, 4 bronz madalyayı ülkemize getirmesinden sonra Dünya Şampiyonası için Londra’ya uğurlandı.

9-15 Eylül tarihleri arasında Londra’da gerçekleşecek Dünya Şampiyonası’nda 7 gün boyunca farklı kategorilerde Türkiye’yi temsil edecek olan Boyacı, bu kez altın madalya alacağından emin. Kraliçe Elizabeth Olimpik Parkı’ndaki Su Sporları Merkezi’nde gerçekleştirilecek şampiyonaya 81 ülkeden 600’ün üzerinde yüzücünün katılması bekleniyor.

Her şey akvaryumdaki balıkları izlerken başladı, onların da kolları yoktu, benim de…” diyerek hikayesini gönüllerimize kazıyan milli yüzücü Sümeyye Boyacı, ana sponsoru Bursa Kebap Evi’nin desteğiyle dünya şampiyonluğu için hazırlıklarını tamamladı. Ankara’da gerçekleşen milli takım hazırlık kampında günde 9000 metre yüzerek ve kara antrenmanları yaparak büyük yarışa hazırlanan Boyacı, şimdi Dünya Şampiyonası’nda birinci olmayı hedefliyor.

‘’Cumhuriyet tarihinin ilk kadın yüzme şampiyonu olacağım. Kendime güveniyorum. Bana inanan, güvenen Türkiye halkını ve güzel ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim.” diyen Boyacı, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı tarafından İstanbul Havalimanı’ndan Londra’ya uğurlandı. Helvacı, maddi ve manevi Sümeyye’nin yanında olduklarının altını çizerek ‘’Böylesi önemli bir sporcunun Türkiye’yi temsil etmesinde en ufak bir katkımız olduğu için gurur duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi yine kendisine inancımız tam. Çok çalıştı ve azmetti, karşılığını alacağına inanıyorum. Sümeyye bizim gönüllerimizde zaten şampiyon olsa bile, bunu Londra’da da dünyaya kanıtlayacağına gönülden inanıyoruz.” dedi.

(Sözcü Skor)
Fotoğraf: Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir