Dünya - Futbol - Ekim 12, 2019

Spor Bakanı Kasapoğlu: ”Kadınlarımızı spora teşvik edeceğiz”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Amatör Spor Haftası nedeniyle 81 ilin amatör spor kulüp yöneticileri ve federasyon başkanlarıyla bir araya geldi.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Bakanlığının konferans salonunda gerçekleşen buluşmada kadınların spor faaliyetlerindeki önemine de değinerek “Kadınlarımızı spora teşvik edeceğiz” dedi.

Her hanede birden fazla sporcu yetiştirmeleri gerektiğini anlatan Kasapoğlu, “Spor ailede başlıyor. Sporun ailedeki temel taşı da kadınlarımız. Kadınlarımızı spora teşvik edeceğiz. Kadının spor yaptığı toplumda ben tüm toplumun spora olan ilgisinin ve bağlantısının daha güçlü olacağını düşünüyorum. Kadın odaklı spor stratejimizi de bugün de sizlerle paylaşmak istiyorum. Sporu isteyen herkesin ayağına götüreceğiz.” şeklinde görüşlerini paylaştı.

Kasapoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Sizler sporun can damarısınız, hayat kaynağısınız. O yüzden son 18 yılda çok ciddi bir şekilde destekledik. Eksiklerimiz yok mu, elbette var. Desteklerin sayısını arttırıp yukarılara taşıyacağız. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle spor yapan bir toplum olmak zorundayız. Burada da en büyük görev bizlere ve sizlere düşüyor. Her alanda hem şampiyonlar yetiştireceğiz hem de spor yapan bir toplum olarak, spor ülkesi olarak birlikte yürüyeceğiz.” ASK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir