Dünya, Voleybol

Son 1 haftada üçüncü çekilme: Söke Kadın Voleybol Takımı ligden çekildi

Alan Savunması

TVF 2.Lig’de mücadele eden Aydın temsilcisi Söke Voleybol, koronavirüs salgını sırasında yaşadıkları maddi kriz nedeniyle 2020-2021 sezonunda ligden çekildiğini duyurdu.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının yarattığı ekonomik kriz, farklı disiplinlerdeki pek çok kurum ve kuruluşu büyük oranda etkilerken kadın voleybol kulüp ve takımları da bundan nasibini aldı.

Son olarak TVF (Türkiye Voleybol Federasyonu) Kadınlar 2. Lig’de mücadele eden Söke Voleybol Spor Kulübü de koronavirüs salgını sebebiyle büyük bir ekonomik buhran yaşadıklarını ve tüm yardım çağrılarına rağmen herhangi bir destek göremedikleri sebebiyle önümüzdeki sezon liglerde yer almayacaklarını açıkladı.

Aydın voleybolunun yeni ekiplerinden olan ve 2 yıl önce Söke’de kurulan Söke Voleybol Spor Kulübü’nün yönetim kurulundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yönetim Kurulumuzun almış olduğu karar sonucunda, son 2 sezondur büyük özveri, fedakarlıkla yürüttüğümüz 2. Lig Kadınlar Voleybol lig faaliyetlerini, COVİD-19 Pandemisi sonrası geri dönüş sürecinde kulübümüzün önünü görememesi, destek isteklerimizin sonuçsuz kalması, gerekli desteği göremediğimizden dolayı gelecek 2020-2021 sezonu için TVF 2. LİG müsabakalarından çekilme kararı almış bulunuyoruz. Bundan sonra tüm çalışmalarımız oyuncu yetiştirmeye yönelik altyapı takımlarımızı ile devam edecektir.”

Son bir haftada ligden çekilen üçüncü kadın takımı oldu

Özellikle mart ayından beri neredeyse tüm dünyada hayatı durma noktasına getiren koronavirüsün yarattığı ekonomik krizin boyutu zamanla daha çok arttı.

Zaten normal şartlarda da yeterli desteği göremeyip ekonomik olarak zorluklar yaşadıklarını söyleyen kadın spor kulüpleri veya spor kulüplerinin çeşitli branşlardaki kadın şubeleri, bu kriz karşısında vazgeçilen ilk taraf oldu.

Son bir hafta içinde Voleybol Kadınlar 2.Ligi’nde mücadele eden Özateş Spor Kulübü, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Kadınlar 1. Lig’de mücadele eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü, koronavirüs salgının yarattığı ekonomik kriz sebebiyle liglerden çekildiğini açıkladı. Söke Voleybol ile birlikte son bir hafta içinde liglerden çekildiğini açıklayan kulüp/takım sayısı 3’e yükselmiş oldu.

(ASK)

İlginizi Çekebilir

...
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı’ndan homofobik sözler!
...
Kadın futbol takımında 14 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı!
...
Maryam Shojaei: Ben bu harekete başladığımda insanlar deli olduğumu düşünüyordu
...
İtalyan kulübü AC Milan’dan Onur Haftası paylaşımı

Popüler Haberler

...
Biseksüel boksör Nicola Adams, ırkçı ve homofobik saldırıları TikTok videosuyla gözler önüne serdi

285 kere okundu.

...
Gey olimpik sporcu: Sporda LGBTİ+ temsili ile ilgili 4 yıldır bir gelişme yok

280 kere okundu.

...
Gay Games Hong Kong 2022 kayıtları ertelendi

265 kere okundu.