Dünya - Futbol - Aralık 10, 2019

Rapinoe’dan Trump’a: “O manyağı Beyaz Saray’dan indirmeliyiz”

Amerika Kadın Milli Takımı’nın yıldızı Megan Rapinoe, Amerika başkanlık seçimi için oyunun rengini belli eti. Rapinoe, oyunun Demokratlar’dan yana olduğunu söyleyerek “En önemli şey o manyağı Beyaz Saray’dan çıkarmak” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) 2019 Kadınlar Dünya Kupası’nı şampiyon tamamlamasında büyük pay sahibi olan ve aktivist kimliğiyle herkesin takdirini kazanan Megan Rapinoe, Donald Trump’ı hedef almaya devam ediyor.

Şimdiye kadar siyasi kimliği hakkında pek açıklamalarda bulunmayan Rapinoe, 2020 Başkanlık seçiminde Demokrat Partililerden yana olduğunun sinyallerini verdi.

Sports Illustrated dergisi tarafından “Yılın Sporcusu” seçilen Rapinoe, dün dergi tarafından düzenlenen ödül töreninde Donald Trump‘ı doğrudan hedef aldı.

Serena Williams‘ın ardından Sports Illustrated tarafından yılın sporcusu seçilen 2. kadın olan Rapinoe, Donald Trump’ı eleştirirken, “En önemli şeyin o manyağı Beyaz Saray’dan indirmek olduğunu düşünüyorum” dedi.

Trump’ın rakibini desteklemeye hazır olduğunu söyleyen Ballon D’or’un da sahibi Rapinoe, “Bana otobüse, uçağa binme izni verin. İnsanları harekete geçirmek istiyorum. İnsanların ilgilendiği, bir şeyler yapmak için gerek duydukları motivasyon için çalışmak istiyorum” ifadelerini kullandı. Rapinoe, Dünya Kupası Çeyrek Finali sırasında da kupayı kazanmaları durumunda Beyaz Saray’a gitmeyeceğini söyleyerek Trump’ı kızdırmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir