Dünya, Futbol

Onur Haftasını kutlayan Taylan Antalyalı, canlı yayında linç edildi: “Milli takımdan atılsın, geyliğin reklamını yapamazsın”

Alan Savunması

Onur Haftası’nı kutlamak için Onur Ayı’nı için yapılan özel bir koleksiyona ait tişörtü giyen Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalyalı, canlı yayında linç edildi.

A Milli Takım ve Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Taylan Antalyalı, her yıl Haziran ayının son haftasında düzenlenen Onur Haftası’na, üzerinde gökkuşağı renkleriyle “Powered by Pride” yazılı bir tişört giyerek destek verdi.

Türkçesi “Gururla destekliyorum” anlamına gelen tişörtü giydiği fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan Antalyalı, bu tişörtü giymesi sebebiyle TV100’de yayımlanan “VAR Odası” isimli futbol yorum programında linç edildi.

Ertem Şener’in moderatörlüğü; gazeteci Emre Bol, avukat Bışar Özbey, eski hakem Deniz Ateş Bitnel ve gazeteci Turgay Demir’in yorumculuğunda gerçekleşen programda Antalyalı, “Geyliği özendirmekle” suçlandı.

“Burası Müslüman bir ülke, milli takım kadrosundan çıkarılsın, geyliğin reklamını yapamazsın”

Antalyalı hakkında “milli takım kadrosundan atılmalı” ifadelerinin de kullanıldığı programdaki diyaloglar şöyle:

Turgay Demir: Taylan kardeşim, gey olabilirsin, bu beni ilgilendirmez. Ama sen bunun reklamını yapamazsın. Milli takım kadrosundan çıkarılmalı.

Emre Bol: Genç çocuklar seni örnek alarak büyüyorlar. Sen gidip de böyle bir tişört giyersen o çocukları başka şeylere de özendirirsin. Herkes yaşadığı ülkenin ahlakına saygı duyacak. Senin ne yaptığın beni ilgilendirmez, kendi başına ne yapıyorsan yap ama toplum önünde bir adamsan, hatta benim milli takımımın formasını giyiyorsan bunu yapamazsın.

Bışar Özbey: Ben Taylan’ın onun anlamını bilmediğini düşünmüyorum, bilerek giymiştir, iyi de yapmıştır, aslanım benim.

Emre Bol: “Burası Müslüman bir ülke kardeşim. Taylan Antalyalı’nın hangi cinsel ‘şeye’ ait olduğunu bilmiyorum, beni de ilgilendirmiyor. Taylan Galatasaray’a gelmeden önce Erzurumspor’da oynuyordu, Erzurum’da giysin bu tişörtü de görelim.

Turgay Demir: Taylan Antalyalı bir daha milli forma giyemez, ben de bunu savunurum. Bu da benim hakkım. Bu konuda çok hassasım. Bunun övülecek neyi var, bunu fikir özgürlüğü olarak nasıl savunursun?

Bışar Özbey: “Bu ahlaksızlık değil. Bunu ahlaksızlık olarak gören zihniyet ile savaşmamız lazım.”

Ertem Şener: “Taylan çok delikanlıdır. Şüphesi olan Taylan’ın yanına gitsin.”

Deniz Ateş Bitnel: “Bu bir hormonal hastalık da olabilir, rahatsızlık da olabilir. Ama sen söylerken yargılıyorsun. İnsanların insanları yadırgamasına karşıyım diyor Taylan, bununla ilgili duruş sergilemiş, helal olsun Taylan sana, alkışlıyorum!”

İlginizi Çekebilir

...
VEDA
...
HDP Milletvekili Oya Ersoy, kadın sporcular hakkında konuştu: “Kadınlar, çocuklar, LGBTİ+’lar için laiklik yaşamsaldır”
...
Norveçli takıma “şort cezası” veren hentbol federasyonu başkanlarına kadın birliklerinden istifa çağrısı
...
VakıfBank, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda 13 isimle temsil edildi

SOSYAL AĞ

Popüler Haberler

...
Fatih Terim’den trans kadın Selin Ciğerci ile evli olan Tuzlasporlu futbolcu Gökhan Çıra’ya transfobik gönderme

1755 kere okundu.

...
Başörtülü sporsevere linç girişimi: “Tesettür böyle zulüm görmedi”

1590 kere okundu.

...
12 yaş altı kız futbol Takımı erkekler liginin şampiyonu oldu

1585 kere okundu.